Erkan Güral: Otelleri dörtlüyoruz, Bodrum ve Kapadokya için arsamız hazır

Erkan Güral: Otelleri dörtlüyoruz, Bodrum ve Kapadokya için arsamız hazır
13 Mayıs 2020, 11:40
Afyon ve Sapanca'da iki oteli bulunan NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral yeni otel yatırımlarıyla ilgili son durumu paylaştı.

Afyon ve Sapanca'daki iki oteliyle turizm sektöründeki faaliyetlerini sürdüren NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral iki yeni otel yatırımlarıyla ilgili bilgiler verdi. Dünya Gazetesi Yazarı Vahap Munyar'a konuşan Güral, koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte Sapanca ve Afyon otellerini geçici olarak kapattıklarını ifade etti.

Sapanca'daki yeni otel açılma aşamasına geldi, Antalya'daki otel 2021'e yetişecek

İki otellerinin yapımının sürdüğünü belirten Güral, " NG Sapanca’nın hemen yanında yeni bir otel yapıyoruz. Artık açılma aşamasına gelmek üzere. 200 milyon liralık yatırımla yaptığımız NG Sapanca Enjoy, mevcut otelimizden farklı. Antalya’da Türkiye İş Bankası’ndan satın aldığımız Phaselis Oteli’nde yenileme yatırımımız sürüyor. 580 odalı bu otel, NG’nin ilk resort oteli olacak. Grubumuzun otel sayısı da 4’e çıkıyor. Alım bedeli dahil 500 milyon liralık yatırım yapıyoruz. 2021 turizm sezonuna yetişecek." diye konuştu.

Bodrum ve Kapadokya'da da otel yapacağız

Bodrum ve Kapadokya'da da otel yatırımı için arsalarının hazır olduğunu onlar için henüz adım atmadıklarını belirten Güral, koronavirüs salgını sebebiyle kısa çalışma ödeneğine sadece otel personelleri için başvuruda bulunduklarını sanayi sektöründeki çalışanları için böyle bir başvuru yapmadıklarını dile getirdi.

Yüzde 50 doluluk üzerine planımızı yapıyoruz

Koronavirüs salgınının etkisinin yavaşlamasıyla birlikte otellerin yeniden dönüş hazırlıkları yaptığını belirten Güral, " Otellerde yeniden hizmete dönüş için yüzde 50 doluluk üzerine planı hazırladık. Mesafe kuralı başta olmak üzere COVID-19’la işletme hayatımıza girecek yeni uygulamalar otellerde hizmet maliyetini yükseltecek. Buna rağmen fiyat artırmayı düşünmüyoruz." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha