Erkan Güral: Açılır açılmaz yüzde 50 doluluğa ulaştık

Erkan Güral: Açılır açılmaz yüzde 50 doluluğa ulaştık
08 Haziran 2020, 10:18
NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kütahya Seramik ve Porselen markalarıyla bilinen sanayici Güral Ailesi, Afyon ve Sapanca'da NG markalı 2 oteliyle turizm sektöründe de faaliyet gösteriyor. NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Akşam'dan Şenay Büyükköşkdere'ye değerlendirmelerde bulundu.

5 Haziran'da açılan NG Sapanca'da yüzde 50 doluluk

Güral, koronavirüs salgını sebebiyle Mart ayında faaliyetlerini durdurup 5 Haziran'da yeniden açtıkları NG Sapanca Oteli'ne ilginin nasıl olduğuna dair soruya cevap verdi. Güral, " Sapanca’daki otelimizde açılır açılmaz yüzde 50 doluluğa ulaştık. Bodrum’da da sezonu açanlar olduğunu görüyoruz. Bunları görmek güzel." diye konuştu.

Bu yaz tatil biraz daha pahalı olur

Erkan Güral, koronavirüs salgını sebebiyle bu yaz sezonunda otellerin kapasitelerin yüzde 50’ye ineceğini Spa, masaj, havuz gibi alanlarda çok daha az insanın bir arada olacağını ifade etti. Güral, " Maksimum hijyen, minimum temas diyebiliriz. Tabii eskisi gibi açık büfeler de olmayacak. Servisi otel görevlisi yapacak. Bu maliyet artışları misafirlere de bir miktar yansıyacaktır. Oran ne olur bilemiyorum ama işletmeler artan maliyetlerin tamamını karşılamakta zorlanabilir. Hepsi olmasa da bir kısmı misafire yansıtılacaktır. Yeni dönemin başlangıç süreci biraz meşakkatli olacak, bunu kabul etmek lazım." diye konuştu.

Turizmde suni teneffüs yılı

Güral, "Yaşanan süreç sonrası turizm sektörü bu sene yaralarını sarabilir mi?" sorusuna şu cevabı verdi: Bu yıl yaralar pansuman yapılır ama tam tedavi olmaz. Çünkü Türkiye’nin 3 ana pazarı Rusya, İngiltere, Almanya. Ve bu ülkelerin tamamında sorun var. O yüzden çok beklenti içine girmemek lazım. Biraz tatsız tuzsuz bir sezon olacak ama sektör nefessiz de bırakılmayacak. Bu yıl bir suni teneffüs olsun seneye tekrar güçlü bir başlangıç yaparız.

3 otelin inşa çalışmaları sürüyor, Kapadokya ve Bodrum'u da düşünüyoruz

Sapanca’daki ikinci otellerinin bitme noktasına geldiğini Antalya Göynük’teki otel yatırımını önümüzdeki yıl turizm sezonuna hazır etmeyi planladıklarını ifade eden Güral, " Bir de İstanbul’da Basın Ekspres Yolu’nda hayata geçecek ve Marriot markasıyla işletilecek bir otelimiz var. Şu anda devam eden 800 milyon TL’lik yatırımımız var. Biz yatırımlarımızı durdurmadık, yavaşlatmadık da." diye konuştu. Güral, biri Kapadokya’da diğeri Bodrum’da planlamasını yaptıkları 2 otelin daha olduğunu dile getirdi.

Yorumlar
Hayrettin Sarı
09 Haziran 2020, Salı 04:15
Sejour'u bakana yapıyorsun, önün açık aga.. 800 milyon ver desen paran yok, devlet sağolsun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha