Erhan Arıklı: Bu uçuş fiyatıyla Antalya'da bir hafta tatil yapılabilir

Erhan Arıklı: Bu uçuş fiyatıyla Antalya'da bir hafta tatil yapılabilir
21 Ocak 2023, 11:09
KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı İstanbul-Lefkoşa hattındaki son gelişmeleri anlattı.

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı İstanbul-Lefkoşa hattındaki uçak bilet fiyatlarının yüksekliğinden yakındı.

Mart ayında 3 yeni firma devreye girecek, bilet fiyatları düşecek

İstanbul- Lefkoşa uçak bilet fiyatıyla Antalya’da bir hafta tatil yapılabileceğini söyledi. Mart ayında 3 yeni firmanın devreye girmesiyle uçuk diye tabir ettiği bilet fiyatlarında düşüş olacağını kaydetti. Arıklı şöyle konuştu: " Göreve ilk geldiğimde THY Genel Müdürü’nden ricada bulundum ama bu araz talep meselesidir. Burada talebi karşılayabilirsek bilet fiyatları aşağıya düşecektir. Bu fiyatlarla bizim ne turist getirme, ne öğrenci getirme, ne de asker getirme durumumuz olamaz, bu mümkün değil. İstanbul-Kıbrıs arası uçuş fiyatıyla Antalya’da bir hafta çok güzel tatil yapmak mümkün. Niye gelsin insanlar buraya?”

Mart ayında başlayacak turizm sezonu öncesinde 3 hava yolu şirketinin, Türkiye'den KKTC'ye düzenli sefer başlatmak üzere müracaat ettiği bilgisini paylaşan Arıklı, “Mart itibariyle, hava yollarında 6 şirket ile birlikte ciddi bir açılım yapmış olacağız. Fiyatlar bu atılımdan sonra düşecektir. Arz talep dengesi sağlanırsa bu fiyatlara da yansır” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha