HIKVISION

Ergin Ataman Bebek Otel'e neden alınmadı?

Ergin Ataman Bebek Otel'e neden alınmadı?
02 Aralık 2019, 09:12
Anadolu Efes koçu Ergin Ataman, önceki gün Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Bozkurter’in öğle yemeği daveti üzerine gittiği Bebek Otel’e alınmadı. Otelin işletmecisi Muzaffer Yıldırım Ataman'ın otele alınmayışıyla ilgili açıklama yaptı.

Anadolu Efes Başantrenörü Engin Ataman önceki gün öğle yemeği için gittiği Bebek Otel'de güvenlik görevlileri tarafından içeri alımamıştı. Görevliler Ataman'a “Bebek Otel Yönetim Kurulu kararı gereği sizi içeri alamıyoruz” dedi. Otele giremeyen Ataman, restoranda kendisini bekleyen Bozkurter’i telefonla arayarak durumu anlattı. İkili, daha sonra güvenlik görevlileriyle polemiğe girmeden otelden ayrılıp başka bir mekana gitti. Ataman daha sonra polis merkezine giderek, Bebek Otel hakkında ‘hürriyetten yoksun bırakma’ gerekçesiyle şikayette bulundu.

Yıldırım: Otelimizle ilgili tweet atıp kötülemişti, insan kötülediği yere neden gider?

Otelcilikte ‘The Stay’ markasıyla büyüyen ünlü yapımcı Muzaffer Yıldırım, 20 yıllığına kiraladığı Bebek Otel'i baştan aşağı yenileyerek geçtiğimiz aylarda yeniden açmıştı. Hürriyet Spor'dan Ali Naci Küçük'e Muzaffer Yıldırım, uçaktan yeni indiğini, Ergin Ataman’ın otele alınmadığını yeni öğrendiğini söyledi. Yıldırım, otelin yetkilileriyle yaptığı görüşmeden sonra şu açıklamayı yaptı: “Ergin Ataman’ı almamışlar, ama yanlışlıkla. Eskiden yaşanan olay nedeniyle. Halbuki biz o konuyu kapatmıştık. Ergin Ataman otelimizle ilgili bir tweet atıp kötülemişti. İnsan kötülediği yere niye gider?” Yıldırım, “Siz F.Bahçeli olduğunuz için Ataman’ı otele aldırmadığınız söyleniyor” iddiası için de, “Kesinlikle alakası yok. Olur mu öyle şey. Ben ki Anadolu Efes’in yurt dışındaki maçlarına bile giden biriyim” diye konuştu.

Sabah kahvaltısına çocuğuyla alınmayınca tweet atmıştı

Ergin Ataman, geçtiğimiz 1 Haziran’da Twitter hesabından bir tweet atarak, oğluyla birlikte gittiği Bebek Otel’den dışarı çıkarıldığını duyurmuştu. Tecrübeli koç, olayı ve görüşlerini şöyle dile getirmişti: “Turizmde dünya cenneti bir ülke olma iddiası ile yola çıkıp, varolan değerlerimizi yok etmekte üstümüze yok! İstanbul’un en güzel mekanlarından yılların Bebek Otel’i devralan yeni işletmenin, sabah kahvaltısına çocuk almama kuralı tam bir turizm skandalı…”

Yıldırım, Bozkurter'den özür diledi

Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Bozkurter, misafiri olan Ergin Ataman’ın Bebek Otel’e alınmaması sonrası otelin sahibi Muzaffer Yıldırım’ın kendisini telefonla arayıp özür dilediğini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha