Erdemli Belediyesi Torosları turizme kazandırıyor

Erdemli Belediyesi Torosları turizme kazandırıyor
06 Eylül 2016, 15:20
Sahip olduğu önemli su kaynakları ve tarihi dokusu ile keşfedilmeyi bekleyen Mersin’in Erdemli İlçesi’nde yer alan Evdilek Mahallesi’nin turizme açılıyor.

Mersin'in Erdemli İlçesi’nde yer alan ve doğal yaşam alanı ile gidenleri büyüleyen Evdilek Mahallesi, turizme kazandırılıyor.

Evdilek Mahallesi için hazırlanan proje kapsamında Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, beraberindekilerle birlikte Evdilek'i ziyaret ederek bölgede incelemelerde bulundu. Kayalardan oyma mağara evlerin bulunduğu, bazılarının da halen kullanıldığı mahallede çok güzel ve doğal bir ortam bulunduğunu belirten Başkan Tollu, bölgenin biran önce turizme kazandırılması gerektiğini belirtti.

Başkan Tollu, Torosların zirvesinde, su kaynakları, doğal yapısı, tarihi dokusu ile insanı büyüleyen ve keşfedilmeyi bekleyen Evdilek Mahallesi'nde gerekli altyapı hizmetlerini en kısa zamanda tamamlayacaklarını ifade ederek, “Bölgeyi turizme kazandıracağız. Şehir merkezi ve 0 rakımda ne yapıyorsak Torosların zirvesi 2 bin 500 rakımda da aynı hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. Belediye olarak bütün noktalara yetişiyor, hizmet ediyoruz" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha