Erdem'den Karaibrahimoğlu'na cevap: Ayrım yapmamız söz konusu olamaz

Erdem'den Karaibrahimoğlu'na cevap: Ayrım yapmamız söz konusu olamaz
20 Kasım 2018, 17:41
Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu'na cevap veren TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, "Tepkinin bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını düşünüyorum. Ayrım yapmamız söz konusu olamaz" dedi.

Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu'nun kendisini hedef alan açıklamasına cevap veren TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, "Biz önünde Türkiye ismi olan bir kurumuz, kentlerimiz arasında ayrımcılık yapmamız söz konusu bile olamaz" dedi.

N. Uğur Karaibrahimoğlu'nun açıklamasını aşırı duygusal bir tepki olarak nitelendiren Hasan Erdem şöyle devam etti: "O konuşmamda Karadeniz Türkiye'nin altın gerdanlığıdır ifadesini kullandım. Bu tabir içinde Rize, Trabzon, Ordu, Giresun, Zonguldak, Artvin ve Amasya'ya kadar tüm kentleri tek tek saydım. Hatta Giresun'un tanıtımda bazı eksikleri olduğuna dahi değindim. Konuşmamın hangi basın organına ne kadar yansıdığını ve Uğur Bey'in de bunlardan hangisini baz alarak açıklama yaptığını bilmiyorum. Uğur Bey'in temsil ettiği kenti savunmasını haklı, fakat gösterdiği tepkinin dozunu aşırı bulduğumu belirtmek istiyorum.

Ayrıca Türkiye turizmini temsil eden TÜRSAB'ın böyle bir ayrım yapması dahi düşünülemez. Türkiye'nin her noktası bizim için önemli ve değerlidir. Giresun da doğal güzellikleri ve yüksek kültür düzeyine sahip insanlarıyla sektörümüz açısından önem arz eden bir destinasyondur".

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha