Enuygun.com global marka olma yolunda

Enuygun.com global marka olma yolunda
24 Şubat 2017, 11:46
Yurt dışında üç ülkeye açılan enuygun.com, 2017’de bu pazarlarda güçlenmenin yanı sıra, 5 yeni ülkeye daha girerek global bir marka olmayı hedefliyor.

Online seyahat alışverişinde Türkiye pazarında dünya markalarını geride bırakan Türk şirketleri, yurt dışı için de hedef büyüttü. 2016'da Wingie markasıyla yurt dışında 3 ülkeye açılan enuygun.com, 2017'de bu pazarlarda güçlenmenin yanı sıra, 5 yeni ülkeye daha girerek global bir marka olmayı hedefliyor.

Uçakla seyahat edenlerin binin üzerinde havayolu şirketi arasından en uygun uçak biletini kolayca bulup, hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde satın almasını sağlayan enuygun.com CEO'su Çağlar Erol, "5 yıl önce girdiğimiz uçak bileti pazarında, kısa sürede Türkiye'nin en büyük online uçak bileti acentası olduk. Dünyada online seyahat alışverişi giderek artıyor.

2015 yılında 560 milyar dolar hacme sahip olan bu pazarın, 2017'de 760 milyar doları bulması bekleniyor. Türkiye'de de online alışverişte seyahat harcamaları en yüksek paylardan birini alıyor. Biz de bu gelişmeleri değerlendirerek yurt dışı markamızı oluşturduk. Wingie ile Almanya pazarına girdik. Çok kısa sürede de İngiltere hatta ABD pazarında da bilinen bir marka olmayı hedefliyoruz" dedi.

Geçen yıl 3 milyon kişi Enuygun.com'dan bilet aldı

Tüketicilerin uygun fiyatlı, kullanımı kolay ve güvenilir siteleri tercih ettiğine dikkat çeken Erol, "enuygun.com olarak geçtiğimiz yıl 3 milyondan fazla bilet satışı gerçekleştirdik. 2 milyon kişi mobil uygulamalarımızı indirdi. 24 saat satış destek ekibimizle, yolculuk öncesi ve sonrası bilgilendirici maillerimizle en uygunu sunmaya çalışıyoruz. Türk halkının sevdiği enuygun.com'un uçak biletindeki gücünü, dünyaya Wingie markasıyla taşıyacağız. 2017 yılı Almanya, İngiltere ve ABD'de de "Wingie" markasıyla büyüyeceğimiz bir yıl olacak. 5 yeni ülkeye daha teknolojimizi ve hizmet kalitemizi taşıyarak en az 5 milyon uçak bileti satmayı hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha