Ender Bahadır Baran: 1 günde 100 oda rezervasyonu aldık

Ender Bahadır Baran: 1 günde 100 oda rezervasyonu aldık
21 Haziran 2021, 21:34
Cuma günü alınan kararın ardından Antalya'daki otellerin yüzü gülmeye başladı.

Rusya'nın uçuş kısıtlamasını 22 Haziran itibarıyla kaldırmasıyla Antalya'daki otellerde rezervasyonlar hızlandı. Cuma günü alınan kararın ardından Ruslar, tatil için rezervasyon yaptırmaya başladı.

Antalya'nın Serik ilçesi Belek bölgesindeki turistik tesisleri arayan tur operatörleri, oda rezervasyonlarını yaptı. Tesislerde, menülerden dış mekanlardaki etkinliklere kadar Ruslara yönelik hazırlıklar yapılıyor.

Direkt Rusya'dan bir günde 100 oda rezervasyonu aldık

Belek bölgesinde hizmet veren 5 yıldızlı Regnum Carya Golf &Spa Resort'un Pazarlama Sorumlusu Ender Bahadır Baran, Rusya'dan 1 gün içinde 100 oda rezervasyonu yapıldığını söyledi. Baran, "553 odalı tesisimiz tüm hazırlıklarını yaptı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında misafirlerimizi ağırlayacağız. Cuma günü kısıtlamanın kalktığı açıklandı ve bir gün sonra 100 oda rezervasyon aldık direkt Rusya'dan. İlerleyen günlerde bu sayı daha da artacaktır" diye konuştu.

Telefonlarımız hiç susmuyor

Antalya'ya Rusya'dan turist getiren büyük tur operatörlerinden birinin operasyon müdürü Yeliz Bilgin Ezici de “Charter uçuşlar için uçaklar ayarlandı. Telefonlarımız hiç susmuyor. Bu hafta günlük 15-20 bin turist gelecek. Sezon uzayacak. Sayının daha da artmasını bekliyoruz" dedi. Ezici, Rusya'dan Türkiye'ye yoğun ilgi beklediklerini belirterek, kısıtlama kararının kaldırılmasıyla sezonun da uzayacağını öngördüklerini kaydetti. Pandemi öncesinde 2019 yılında Rusya'dan 1 milyon 300 bin turist getirdiklerini hatırlatan Ezici, beklentinin çok yüksek olduğu Rusya'dan bu yıl sezon boyunca 700 bin, kış sezonuyla birlikte de 750-800 bin turist getirmeyi öngördüklerini de açıkladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha