En lüks odayı Katarlılar rezerve etti

En lüks odayı Katarlılar rezerve etti
27 Aralık 2021, 11:11
Turizmde yılbaşı coşkusu yaşanıyor. 28 Aralık-2 Ocak arasında oteller dolacak. Yabancı ilgisinin yüksek olduğu bu dönemde 30 bin TL’lik odaya dahi rezervasyon yapıldı.

Aşılanmanın hızla artmasıyla pandeminin etkisinden sıyrılmaya başlayan turizm sektöründe yılbaşı coşkusu yaşanıyor. Yeni yıla sayılı günler kala otellerini doldurmaya başlayan turizmciler, bir rekora imza atmaya hazırlanıyor. Kayak otelleri başta olmak üzere, İstanbul ve Antalya'daki açık otellerin büyük ilgi gördüğünü, rezervasyonların yüzde 90'ları aştığını belirten sektör temsilcileri, talebin 28 Aralık-2 Ocak tarihleri arasında yoğunlaştığına dikkat çekiyor. Yabancı turist ilgisinin de çok yüksek olduğunu belirten turizmciler, "En yüksek talebi 2019'dan 2020'ye girdiğimiz yılbaşında yaşamıştık. Sonrasında ise pandemi etkisini hissettik. Bu yıl talep çok güçlü. Kayak bölgelerindeki günlük 30 bin TL olan üst segment oda dahi dolu. Katar, Ukrayna, Rusya, İran ve Polonya'dan yüksek bir ilgi var. Yılbaşını yüzde 100 dolu geçireceğiz" diyor.

Saraçoğlu: Uludağ'da 30 bin liralık odayı Katarlılar rezerve etti

TÜRSAB Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, Bursa'daki kayak otellerinin yılbaşında yüzde 100 dolu olacağını söyledi. "Uludağ'a güçlü bir Katarlı ilgisi var. Ayrıca yerli turist de gelecek. Dağdaki otellerin fiyatı 2.500 TL'den başlıyor. En lüks oda fiyatı 30 bin TL. Bu oda Katarlılar tarafından rezerve edildi" dedi. (Sabah)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha