EMITT Direktörü Hacer Aydın: Turizm büyük patlayacak, bu da bize yarayacak…

EMITT Direktörü Hacer Aydın: Turizm büyük patlayacak, bu da bize yarayacak…
16 Nisan 2020, 12:11
Salgın sonrası turizmde büyük patlamaya yaşanacağını ileri süren EMITT Fuarı Direktörü Hacer Aydın, bu patlamanın da EMITT fuarına yarayacağı iddiasında bulundu.

Türkiye’de Küba, İran, Venezüella gibi ülkelerin tanıtımlarını engelleyerek Türk turizm kamuoyundan büyük tepki alan İngiliz Hyve Grup’a ait EMITT Fuarının Direktörü Hacer Aydın, korona virüs salgının dünya gündeminden çıkmasının ardından turizmde büyük patlama olacağını belirterek “Bu patlamanın EMITT’e yansıması da oldukça olumlu olacaktır” dedi.

Salgın sonrasında her şeyin kontrol edilmesi halinde turizm sektöründe çok büyük bir patlama yaşanabileceğini belirten Aydın, Türkiye’nin hem iç hem de dış pazarda tüm rekorları kırabilmesinin mümkün olduğunu söyledi. Aydın konu hakkında şunları söyledi: “Eğer bu kriz Haziran 2020’de salgının sönümlenmesi ile sakinleşirse, sadece yerli turistin katkı sunacağı bir yaz olacağını öngörüyorum. Diğer senaryo için de Covid-19 Eylül 2020 civarında tamamen dünyanın gündeminden çıkar ve yüzde 100 güvenli günlere ulaşırsak, o zaman turizm sektöründe büyük bir patlama bekliyorum. Bu patlamanın EMITT’e yansıması da oldukça olumlu olacaktır. Dünyanın diğer ülkelerinde de olacağı gibi Türkiye’nin turizm destinasyonları, tur operatörleri, acentaları, oteller ve turizm sektörünün tüm aktörleri ellerindeki tüm imkanları tanıtım için harcayacaklardır. Çünkü yeni normale uyum sağlandığının anlatılması, 1,4 milyar insanın parçası olduğu bir sektör için çok ama çok önemli. 25. yılımızda, EMITT fuarının da 2021 yılındaki sektörün ilk fuarı olması nedeniyle büyük bir katılımla geçeceğine, sektörün zirve yapacağına inanıyorum. Bu tahminin gerçekleşmesi elbette virüs salgınının en geç Eylül ayına kadar tamamen gündemimizden çıkması ve yüzde 100 güvenli bir dünyada seyahat etmenin önünün açılmasına bağlı. Tatilci açısından büyük bir seyahat etme açlığı söz konusu olacak. Bu nedenle krizin sonunda dünya turizmi güçlü bir büyüme ivmesi yakalayacak. Evlerinde oturmaktan bunalmış insanlar kendilerini sokağa atıp seyahate başlayacak, bu da talebinin hızlı artışını sağlayacaktır.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha