Emirates’ten “çevre dostu battaniye” uygulaması

Emirates’ten “çevre dostu battaniye” uygulaması
sayfayı yazdır, turizm ajansı
30 Ocak 2017, 12:28
Emirates Havayolu, yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilen yeni battaniyeleri ile çevreci yaklaşımını sürdürüyor.

Emirates, çevreci yaklaşımı ve bu yönde yaptığı çalışmalarla fark yaratmaya devam ediyor. Yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen yumuşak ve sıcak Emirates battaniyeleri, şimdi tüm Economy Class gece boyu uçuşlarında kullanılıyor.

Her bir Emirates ecoTHREAD battaniye, 28 adet geri dönüştürülmüş şişeden üretiliyor. En son inovasyon sayesinde şişelerden iplik yapılmadan önce polar kumaş oluşturarak plastik parçalar geri dönüştürülüyor. Daha sonra yumuşak battaniye olarak dokunuyor.

Emirates’in ürün inovasyonu ve sürdürülebilirlik vaadinin bir parçası olan çevre dostu battaniyeler, dünyanın önde gelen uçak içi ürün uzmanı Buzz tarafından tasarlandı. Emirates aynı zamanda alüminyum kutuları, plastik ve cam şişeleri ve temiz gazete, dergi ve kartonları mümkün olduğunca geri dönüştürerek uçuşlarında yeşil bir program uyguluyor.

2019 sonu itibarıyle Emirates, ecoTHREAD battaniyeler sayesinde doğadan 88 milyon plastik şişeyi kurtaracak, bu da 44 adet A380 uçağın ağırlığına eşit. Bu girişim, havayolu endüstrisindeki en büyük sürdürülebilir battaniye programı olarak dikkat çekiyor.

Economy Class için üretilen Emirates ecoTHREAD, tüm üç sınıfta da kullanılan battaniyelerin değişim sürecini tamamlar nitelikte. Havayolu; First Class’ta pelüş, suni kuzu derisi ve Business Class’ta yumuşak kuş tüyü battaniye sunmaya başladı.

Yorumlar