Emirates corona sigortasında çıtayı yükseltti!

Emirates corona sigortasında çıtayı yükseltti!
29 Temmuz 2020, 10:10
Dubai merkezli hava yolu şirketi Emirates corona virüsü sigortasında hiç kimsenin yapmadığını yaptı.

Dubai merkezli hava yolu şirketi Emirates, insanları yeniden uçmaya ikna etmek için her yolcuya corona virüsü sigortası yapma kararı aldı. Buna göre Emirates ile uçan kişiler 31 gün boyunca sigortalı olacak.

Ölmeleri halinde cenaze masrafını sigorta karşılayacak

Virüs kapmaları halinde 150 bin euroya kadar tedavi desteği alacak. Ölmeleri halinde cenaze masraflarının 1500 eurosu (yaklaşık 12 bin TL) sigorta tarafından karşılanacak.

Tüm dünyada hava yolu şirketleri, yolcuları yeniden uçmaya ikna etmek için çalışmalar yapıyor. Bu yolda en önemli adımlardan biri Emirates Hava Yolları'ndan geldi. BBC'de yer alan habere göre şirket, yolcularına ücretsiz corona virüsü sigortası sunan ilk hava yolu oldu.

Buna göre bir yolcu, Emirates ile uçtuğu andan itibaren 31 gün boyunca sigortalı olacak. Sigorta, tedavi, karantina konaklaması ve cenaze masrafları şirket tarafından karşılayacak.

İnsanlar güvence arıyor

Emirates Grup Başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum yaptığı açıklamada, “İnsanların, dünyadaki sınırlar yeniden açılırken uçmak istediklerini biliyoruz. Ancak seyahatler sırasında öngörülmedik bir durum yaşanmasından endişe ediyorlar ve güvence arıyorlar” diye konuştu.

Günlük 100 euro karantina konaklama desteği

Şirket, ekim ayı sonuna kadar, sınıf veya varış noktası fark etmeksizin tüm yolcuları sigortalayacak. Tamamen ücretsiz sunulacak bu hizmet için herhangi bir kayıt yaptırmaya gerek olmayacak. Emirates'in yapacağı sigorta yolcu başına 150 bin euroya kadar tıbbi tedavi masraflarını karşılayacak.

Yolcunun bir otelde karantina altına alınması halinde günlük 100 euro ödeme yapılacak. Yolcunun corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetmesi halinde cenaze masraflarının 1500 euroya kadar olan bölümü sigorta tarafından üstlenilecek

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha