HIKVISION

Emin Çakmak TÜRSAB Genel Kurulu'na katılmayan Ersoy’u eleştirdi

Emin Çakmak TÜRSAB Genel Kurulu'na katılmayan Ersoy’u eleştirdi
30 Kasım 2019, 12:34
TÜRSAB 24. Olağan Genel Kurulu bugün başladı. Genel Kurul'da Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı ve Hello Turizm'in sahibi Emin Çakmak bir konuşma yaptı.

Başkan adaylığı döneminde ortaya koyduğu hedeflerin bir çoğunun Firuz Bağlıkaya yönetimi tarafından gerçekleştiriliyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Emin Çakmak, “Düşüncelerimizi ve hayallerimizi hayata geçiren bir yönetim görünce huzurlarınıza başkan adayı olarak çıkmayı gerek görmedim. Bu dönem huzurlarınıza Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda bize temsilen verilen bir koltuk için adaylığımı açıklayarak çıkıyorum” dedi.

Asıl hesap sorulması gereken 550 milyon lira borç bırakan eski yönetim

Başaran Ulusoy döneminin ekonomik açıdan yarattığı sorunlara değinen Emin Çakmak, “Bu kürsülerde kaybolan 50 milyon liranın hesabını sorduk, alamadık. Burada asıl sorulması gereken hesap 550 milyon borç bırakan eski yönetimdir. Bu hesabı ne hukuk ne de vicdanlarda verebilmiş değil” dedi.

Hata TÜRSAB yönetiminde değil Bakan Ersoy'da

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un Genel Kurula katılmamasını eleştiren Emin Çakmak, “Burada hatayı yönetimde değil, Sayın Ersoy’da aramak lazım. Bu camiayı onurlandırmayan bir bakan varsa, bu TÜRSAB’ın ve yönetiminin değil onun hatasıdır” şeklinde konuştu.

Emin Çakmak sözlerine şöyle devam etti: Burada iki aday var. Davut kardeşimi de severim arkadaşımız, ama duygusallığa yer yok. Bu Hazirun gereğini yapacaktır ve önümüzdeki üç yıl bize hizmetlerini kesintisiz devam ettirecek arkadaşlara oylarını verecektir. Turizm Ajansı yönetimi için adaylığına da değinen Emin Çakmak, “Orada da sizin menfaatinizi savunabilecek ve masaya yumruğunu vurabilecek bir arkadaşınızım” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha