HIKVISION

Emin Çakmak, TGA için adaylığını açıkladı

Emin Çakmak, TGA için adaylığını açıkladı
14 Kasım 2019, 11:15
Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Emin Çakmak, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda TÜRSAB’ı temsil edecek yönetim kurulu üyeliği için adaylığını açıkladı.

Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı ve Hello Turizm’in sahibi Emin Çakmak, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda, TÜRSAB’ı temsi edecek yönetim kurulu üyeliği için adaylığını açıkladı.

“Birikimim yeterli”

İstanbul’da Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısıyla kararını açıklayan Emin Çakmak, “Sahip olduğum birikimlerle Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda TÜRSAB’ı temsilen seçilecek yönetim kurulu üyeliği için aday olduğumu açıklıyorum” dedi.

“Önemli olan bütçenin doğru kullanılması”

Turizm Tanıtım Ajansı’nda 150 milyon dolar gibi önemli bir bütçenin toplanacağına dikkat çeken Emin Çakmak, “Önemli olan bu parayı doğru mecralarda kullanabilmek.” dedi.

“TÜRSAB Ajansta 3 kişiyle temsil edilmeli”

Turizm Tanıtım Ajansı’nda TÜRSAB gibi bir kurumun bir kişiyle tanıtılmasının doğru olmadığını savunan Emin Çakmak, “Çok basiretsiz bir karar. Bunu sayın bakana Antalya’daki AKTOB yemeğinde de söyledim. Bu sayının en az üç olması gerekirdi. Bunu bir eleştiri olarak kabul etmeyin. Bunun bir eksiklik olduğunu savunuyorum. Belki bugün 15 olan yönetim kurulu üyesi sayısının gelecekte 18’e çıkarılır. Bu sayede seyahat acentalarının bölgesel olarak temsil edilmesini sağlayabiliriz” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha