Ekstra uçuşlar devreye alınıyor

Ekstra uçuşlar devreye alınıyor
23 Haziran 2021, 12:53
Rusya ile uçuşların yeniden başlaması, Almanya’dan uçuşların 1 Temmuz itibarıyla başlayacağı beklentisi, artan aşılanma oranları ve düşen vaka sayıları SunExpress'in planlarını da değiştirdi.

Rusya ile uçuşların yeniden başlaması, Almanya’dan uçuşların 1 Temmuz itibarıyla başlayacağı beklentisi, artan aşılanma oranları ve düşen vaka sayıları gibi son dönemde yaşanan gelişmelerden çok memnun olduklarını belirten SunExpress CEO’su Max Kownatzki ise, Antalya başta olmak üzere artan taleple birlikte ekstra uçuşları devreye aldıklarını söyledi.

Kownatzki, yaptığı değerlendirmede, “Haziran ayında ekstra 40 uçuş, Temmuz ayı için ise ekstra 75 uçuşu devreye aldık. Bu sayıların daha da yukarı çıkmasını bekliyoruz” dedi ve ekledi: “Tur operatörleri ile konuştuğumuzda, en büyük endişeleri kapasite eksikliği. Bu nedenle ekstra kapasite sağlamak için de görüşmeler yapıyoruz. Kendi kapasitemizin yanı sıra pazardaki kapasite sağlayıcılarla da oluşabilecek açığı doldurup ekstra kapasite sağlamaya hazırız.”

Öte yandan Bentour CEO’su Deniz Uğur, geçen yıl sadece yüzde 50’si açılan otellerle karşılaştırıldığında bu yıl temmuz itibarıyla otellerin yüzde 90’ının açılmış olacağına dikkat çekti.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha