'Ekim'de açıldık, yüzde 80 doluluğa ulaştık'

'Ekim'de açıldık, yüzde 80 doluluğa ulaştık'
06 Aralık 2021, 10:28
Pandemi döneminde yaşanan kapanmaları fırsat bilen Yasemin Çağlar, Mustafa Çağlar ve Yeşim Hattat kardeşler, babalarının 1998'de satın aldığı İstanbul Balmumcu'daki The Plaza Otel'i 40 milyon dolarlık yatırımla, tepeden tırnağa yenileyerek ekim ayında Movenpick Hotel İstanbul Bosphorus adıyla hizmete aldı.

Pandemiye rağmen büyüme atağına kalkarak rakiplerini geride bırakan Türk turizm sektörü, yeni yatırımlarla gücüne güç katmaya devam ediyor. Son yatırım haberi de Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinden Cavit Çağlar'ın çocuklarından geldi. Pandemi döneminde yaşanan kapanmaları fırsat bilen Yasemin Çağlar, Mustafa Çağlar ve Yeşim Hattat kardeşler, babalarının 1998'de satın aldığı İstanbul Balmumcu'daki The Plaza Otel'i 40 milyon dolarlık yatırımla, tepeden tırnağa yenileyerek ekim ayında Movenpick Hotel İstanbul Bosphorus adıyla hizmete aldı. Kısa sürede yüzde 80 doluluğa ulaştıklarını söyleyen Çağlar kardeşler, "Turizm sektöründe yatırıma devam edeceğiz. Hedefimizde Antalya var. Dünya genelinde ekonomilerde pandemi kaynaklı sıkıntılar yaşansa da ülkemizin geleceğine güveniyoruz" ifadelerini kullandı.

Sabah Gazetesi'nden Feride Cem'e değerlendirmelerde bulunan Yasemin Çağlar, 2019'da otelin lobisini yenilemek için yatırıma başladıklarını ama pandemiyle birlikte oluşan boşlukta tüm oteli yenilemeye karar verdiklerini söyledi. Çağlar, "Binamız eskimişti, lobiyi yenileyince diğer yerler gözümüze battı. Kolları sıvayarak dev bir yatırıma giriştik. Kırmadığımız, yıkmadığımız yer kalmadı, iki yıl boyunca misafir kabul etmedik. Çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Fransız Accor'un lüks segment markalarından Mövenpick bize çok yakıştı. Daha enerjik daha genç bir otel olduk. Konumumuza çok güveniyoruz" diye konuştu. Yaşayan bir ortam istediklerini söyleyen Yeşim Hattat ise, "Üç kardeş hep işin başındaydık. Bütün aşamaları yakından takip ettik. Bu süreçte babamızdan da çok büyük destek aldık, onun tecrübesinden faydalandık" değerlendirmesini yaptı.

Türk turizminin geleceğinin çok parlak olduğunu söyleyen Mustafa Çağlar, bütün hazırlıklarını pandemi sonrası için yaptıklarını ifade etti: "İnsanlar pandemiden yoruldu ve sıkıldı. Önümüzdeki dönemde Türkiye'ye gelecek turistlere bu oteller yetmeyecek. Buna hazırlık yapıyoruz." 240 olan oda sayısını yeni yatırımla 257'ye çıkardıklarını söyleyen Yasemin Çağlar, "Eskiden iş oteli odaklıydık, şimdi daha lüks bir segmente gittik. Ulaşılabilir bir lüks yarattık. Galataport'un açılması hem sektör hem bizim için önemli" şeklinde konuştu. Bursa'da Mövenpick markasıyla bir termal oteli bulunan aile, yeni yatırımlarla büyümeye kararlı. Yasemin Çağlar, "Şu anda Belek, Side, Kemer taraflarında 5 yıldızlı resort otel projemiz için yer arayışımız devam ediyor. Orası çok daha büyük bir yatırım olacak. Yurtdışında da yatırım niyetimiz var" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha