Edirne Belediyesi, Fatih BTK üyesi acentaları ağırladı

Edirne Belediyesi, Fatih BTK üyesi acentaları ağırladı
19 Eylül 2022, 23:57
TÜRSAB Fatih Bölge Temsil Kurulu’nun düzenlediği “fam trip”te, seyahat acentaları Edirne’yi keşfedip, kentteki paydaşları ile bir araya geldi.

TÜRSAB Fatih Bölge Temsil Kurulu, 17 Eylül Cumartesi günü Edirne “fam trip”i düzenledi. Edirne Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyona Fatih Bölge Temsil Kurulu Başkanı Gürkan Özcan, Fatih Bölge Temsil Kurulu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Fatih Bölge Temsil Kurulu’na bağlı çok sayıda seyahat acentası katıldı.

Karaağaç, Balkan Savaşları Müzesi, II. Sultan Bayezid Külliyesi, Selimiye Cami, Edirne Kent Müzesi, Sarayiçi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festival alanı ve Edirne Büyük Sinagog’unu ziyaret eden seyahat acentaları, Edirne Belediyesi Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi’nde düzenlenen B2B görüşmelerde ise Edirneli turizmcilerle bir araya geldi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, büyük bir bölümüne eşlik ettiği “fam trip”te seyahat acentaları ile yakından ilgilendi.

Gürkan Özcan: “Fam trip”ler sayesinde üyelerimiz birbirini tanıyor

Organizasyon sayesinde seyahat acentalarının Edirne’yi daha iyi tanıma fırsatı bulduğunu anlatan TÜRSAB Fatih BTK Başkanı Gürkan Özcan, gerçekleştirilen B2B görüşmede ise kentin otel, restoran ve diğer turizm paydaşları ile iletişim kurulduğunu belirtti. “Fam trip”in Edirneli turizmcilerle ilişkiyi geliştirmenin ötesinde de faydalar sağladığına dikkat çeken Özcan şöyle devam etti: “Fatih bölgesi çok sayıda seyahat acentasının bulunduğu bir bölge. Bu tür fam triplerde gidilen destirasyonları tanımanın yanında, üyelerimiz birbiriyle de tanışıyor ve kalıcı ilişkiler kuruyor. Bu açıdan baktığımızda “fam trip”lerin katkısının tahmin edilenden çok daha fazla olduğunu düşünüyorum”.

Recep Gürkan ve Gürkan Özcan

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Fatih BTK Başkanı Gürkan Özcan bir arada.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha