Eczacıbaşı üç adımda kusursuz hijyen için harekete geçti

Eczacıbaşı üç adımda kusursuz hijyen için harekete geçti
08 Ağustos 2017, 11:06
Eczacıbaşı Profesyonel’in hayata geçirdiği “Hijyende Mükemmellik” projesi İstanbul’da sınırlarını genişletiyor. Eczacıbaşı Profesyonel, Hijyende Mükemmellik projesinin ikinci bölgesi için Beşiktaş Belediyesi’yle protokol imzaladı.

“Hijyende Mükemmellik” projesinin Eyüp’ten sonra ikinci durağı Beşiktaş oldu. Beşiktaş Belediyesi ve Eczacıbaşı Profesyonel, işletmelere hijyen konusunda danışmanlık ve denetim hizmeti sunarak “Hijyende Mükemmellik” projesini hayata geçiriyor. Proje kapsamında bulunan denetim, takip ve koruma aşamaları ile işletmelerde üç adımda kusursuz hijyen sağlanması amaçlanıyor. Eczacıbaşı Profesyonel Akademi tarafından verilen hizmet sonrasında işletmeler, “Hijyende Mükemmellik” sertifikası almaya hak kazanacak.

Bölgedeki işletme sahiplerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar; “Beşiktaş’ın değerlerine katkı sağlayan projelerinin son halkası olan “Hijyende Mükemmellik” benim de büyük heyecan duyduğum ve Beşiktaş’ın kalite yolculuğunda önemli bir adım olacağını düşündüğüm bir proje. Yediklerimizin ve içtiklerimizin hijyenik şartlarda önümüze geliyor olması çok önemli. İşte bu proje ile işletmelerde hijyen güvenliğini sağlamak arzusundayız” dedi.

Projenin önemli işletmelere ev sahipliği yapan Beşiktaş Belediyesi’ne genişlemesinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Eczacıbaşı Profesyonel Genel Müdürü Melike Koçoğlu; “Beşiktaş, İstanbul’un en eski semtlerinden biri. Bu bölgede hem tarihi hem de turistik mekanların zenginliği dikkat çekiyor. İşletmelerin çözüm ortağı olarak biliyoruz ki marka imajını, güvenilirliğini artıran en önemli etken hijyen. Bizler de projemize dahil olacak işletmelerin Eczacıbaşı Profesyonel ile hizmet kalitelerini daha yukarı taşıyarak, hem vatandaşların hem de yabancı ziyaretçilerimizin hijyen güvenliğini korumayı hedefliyoruz” dedi.

Restoran tercihinde yüzde 68 temizlik etkili

İşletmelerde hijyen standartlarını yükseltirken, tüketicilerde de hijyen bilincini artırmak için harekete geçtiklerini belirten Eczacıbaşı Profesyonel Genel Müdürü Melike Koçoğlu; “Çözüm ortağı olma hedefimiz ile tüketicilerin restoran seçiminde beklentilerini ortaya koyan ve işletmelere rehberlik eden bir araştırma gerçekleştirdik. Araştırma sonucuna göre ev dışında yemek yiyenlerin yüzde 68’i restoran seçiminde birinci sırada ‘temizlik’ diyor. Biz de Eczacıbaşı Profesyonel olarak işletmelere fayda sağlayacak hem de tüketicilerin memnuniyetlerini üst seviyelere çıkaracak Hijyende Mükemmellik projesini geliştirdik. Projeye dahil olacak işletme sahipleri Eczacıbaşı Profesyonel ile hizmet kalitelerini yukarı taşıyacak ve sektörlerinde fark yaratacaklar” dedi.

Hijyende Mükemmellik için: Denetim, takip ve koruma

Ev dışında yemek yiyeceklere hijyenik bir ortam sunmayı hedefleyen Beşiktaş Belediyesi, Eczacıbaşı Profesyonel desteği ile denetim ve eğitim çalışmalarına başlıyor. “Hijyende Mükemmellik” projesi kapsamında belirlenen işletmeler Eczacıbaşı Profesyonel’in uzmanları tarafından incelenerek, geliştirilmesi gereken alanları belirleyecek ve bu doğrultuda eğitim çalışmaları gerçekleştirecek. Hijyende sürekliliği amaçlayan projenin sonuçları işletmeler tarafından internet üzerinden takip edilebilecek. “Hijyende Mükemmellik” sertifikası almaya hak kazanan işletmelerin listesi tüketiciler ile güncel olarak paylaşılacak.

Projeye katılan işletmelere hijyen için doğru uygulama yöntemleri sunan “Hijyende Mükemmellik” ile işletmeler sürdürülebilir hijyen konusunda fark yaratacak. Ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren işletmeler “Hijyende Mükemmellik” hizmetlerinden faydalanmak ve sertifika sahibi olmak için Eczacıbaşı Profesyonel ve Beşiktaş Belediyesi’ne başvuruda bulunabiliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha