Eczacıbaşı'dan 'Kültür Turizmi' uyarısı

Eczacıbaşı'dan 'Kültür Turizmi' uyarısı
12 Aralık 2019, 09:43
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) tarafından Antalya'da düzenlenen "Meslekte 50'nci Yıl Onur" ve "Dernekte 25'inci Yıl" gala gecesinde konuştu.

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı gala gecesinde yaptığı konuşmada Türkiye'de yabancı ziyaretçi sayısının 44,5 milyonu aştığını ancak ziyaretçi sayılarındaki iyileşmenin kişi başı harcamalara da yansıması gerektiğini vurguladı. Eczacıbaşı, " Bunun da yolu sunduğumuz hizmetin kalitesinden, bu hizmeti pazarlama iletişiminin başarısına, ziyaretçilerin ülkemizde yaşadıkları deneyimi zenginleştirmeden, attığımız tüm adımlarda çevre konusunda duyarlılığa kadar çeşitli unsurlardan geçiyor." şeklinde konuştu.

Kültür turizminde geri kalma seçeneğimiz yok

Kültür turizminin sunduğu hizmetin katma değerinin arttırılması gerektiğine işaret eden Eczacıbaşı, "Bu alanda dünyada kıyasıya bir rekabet var. Müzeler, kültür festivalleri ve diğer etkinliklerle ülkeler, turizmden aldıkları payı arttırmaya çalışıyor. Bu yarışta geri kalmak gibi seçeneğimiz yok. Özellikle sahip olduğumuz zenginlikleri düşününce, Türkiye bu alanda neden en başarılı ülke olmasın?" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar
Ghislain Sireilles
12 Aralık 2019, Perşembe 11:49
Oncelikle Kultur varliklarimizi koruyacak bir nesil yaratmak gerekirki bu varliklari gelecek nesillere sunabilmek icin. Rant ve peskes ugruna sikayet edilmesine ragmen suskunlukla karsilanan ve kazara meydana cikan bir sit alaninin isim kullanarak yok edilmesi icin yapilanlarin onune gecmek lazim. Turizm bakanligindan anitlar kuruluna, validen muze mudurlugune, alo176 dan turizm il mudurlugunun sesislikle izledigi bir konu....Yabanci basinin dikkatini cekmis ve detay bekleyen yazarlar.....Ama herhalde isin icinde buyuk baslar var....1inci derece sit alani olacak yeri 3uncu derece gosterip, yapilastirmayi acacak bir konu....Maalesef herkes elini cekmek uzere ve gelecek nesile birakilacak eski bir eser yerine bir beton yigini....
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha