Dünyanın gözü Marmaris'te, şampiyonaya TÜRSAB sponsor oldu

Dünyanın gözü Marmaris'te, şampiyonaya TÜRSAB sponsor oldu
14 Eylül 2018, 16:36
Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 10. Ayağı, Marmaris’te TÜRSAB’ın Ana Sponsoru olduğu şehir içi etabı; “TURKEY FULL SPEED” ile başladı. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya 700 milyondan fazla kişinin takip ettiği şampiyonanın Türkiye'nin tanıtımı için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 10. Ayağı, Marmaris’te TÜRSAB’ın Ana Sponsoru olduğu şehir içi etabı; “TURKEY FULL SPEED” ile başladı.

TÜRSAB, Türkiye’nin tanıtımına dünya çapında katkıda bulunmak amacıyla, 8 yıl sonra TOSFED’in çabalarıyla ülkemize dönen Dünya Ralli Şampiyonası’na sponsor oldu. WRC’nin 10. Ayağı; dünyanın en eşsiz parkurlarından biri olan Marmaris şehir içi etabı “TURKEY FULL SPEED” ile başladı. 23 ülkeden 45 ekibin katıldığı yarışın start seromonisi Marmaris Marina’da yapıldı. TÜRSAB’ın ana sponsor olduğu “Turkey Full Speed” etabının ve Dünya Ralli Şampiyonası’nın ilk startı Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu tarafından verildi. TÜRSAB adına törene Marmaris YTK Başkanı Suat Esin, Stratejik Planlama ve Pazarlama Koordinasyon Grup Başkanı Levent Demirel ile Medya ve Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı Mesut Kanat katıldı. Startın verilmesi ile dünyaca ünlü pilotların nefes kesen mücadelesi başladı.TÜRSAB sponsorluğundaki “Turkey Full Speed” Özel Seyirci Etabı’nı, Marmaris caddelerinde motor sporları tutkunları ve turistlerin oluşturduğu büyük bir kalabalık İzledi. A Spor kanalı tarafından etap canlı yayınlandı. Marmaris sokaklarında gece koşulan etabı; Norveçli Andreas Mikkelsen 2 dakika 3.9 saniyelik derecesi ile kazandı.
Şampiyonada mücadele eden ekipler hayranları ile fotoğraf çektirip, imza dağıttı.

Efsane pilotlar, 13-16 Eylül tarihleri arasında deniz ve doğanın iç içe geçtiği doğal güzellikleri, karakteristik etaplarıyla ön plana çıkan Marmaris ve çevresinde 4 gün boyunca, toplam uzunluğu 317 kilometre olan 17 özel etapta tozu dumana katacak.

Dünya Ralli Şampiyonası, yapıldığı ülkelerde büyük bir turizm hareketliliği oluşturuyor. Marmaris’te start alan WRC’yi takip etmek için otomobil sporlarına gönül veren yaklaşık 100 bin yerli ve yabancı turist, Marmaris ve çevresine geldi. Uluslararası saygın medya kuruluşlarının yakından takip ettiği WRC’yi, dünyanın dört bir yanından ülkemize gelen yaklaşık 800 yabancı basın mensubu da takip ediyor.

Oluşturulan özel izleme alanlarında hız ve adrenalinin simgesi haline gelen pilotların, kıran kırana mücadelesi hem karadan hem de denizden takip edilebiliyor.

700 milyon kişinin takip ettiği etkinlik Türkiye'nin tanıtımı için büyük fırsat

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya; ülkemizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyan Dünya Ralli Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaktan dolayı son derece heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi. “TÜRSAB olarak sponsor olduğumuz şehir içi etabına, şampiyonanın uzun bir aradan sonra ülkemize geri dönmesi vesilesiyle; ‘Turkey Full Speed’ adını verdik. Dünyanın yakından tanıdığı ve takip ettiği pilotların ülkemizin eşsiz doğasında yaptıkları mücadele, Türkiye için eşi bulunmaz bir tanıtım imkanı. Dünya çapında 700 milyondan fazla kişi bu etkinliği takip ediyor.Türkiye’nin 8 yıl aradan sonra yeniden WRC’ye ev sahipliği yapması, ülkemizin uluslararası arenada tanıtımı için de büyük önem arz etmektedir.Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) ile Peru’dan Japonya’ya, Avustralya’dan Amerika kıtasına dünyanın her köşesindeki insanlara ülkemizin tanıtımını yapmış oluyoruz. Bu tarz etkinliklerle Türkiye ve Türk turizmi, etaba adını verdiğimiz gibi tam gaz, tüm hızıyla yol almaya devam edecektir. 2018 yılı sonunda 3 milyonun üzerinde yabancı ziyaretçi ağırlaması beklenen, eşsiz Marmaris’in nefes kesici doğal güzelliklerinin Dünya Ralli Şampiyonası’nın zorlu mücadelesi ile buluşması, izleyicilere hiç şüphesiz unutulmaz anlar yaşatacaktır. Sektörümüz ve ülkemizin yurt dışında tanıtımına yönelik böyle önemli etkinliklere TÜRSAB olarak katkı sağlamaktan son derece memnuniyet duyduğumuzu tekrar ifade etmek istiyorum. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği olarak, ülkemizi ve turizm sektörünü uluslararası alanda tanıtacak her türlü etkinliğe desteğimiz sürecek” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha