Dünyanın en büyük düğün organizatörlerinin Kıbrıs buluşması başladı

Dünyanın en büyük düğün organizatörlerinin Kıbrıs buluşması başladı
18 Nisan 2023, 13:43
Dünyanın en büyük düğün ve etkinlik organizatörlerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde buluşturan etkinlik başladı.

TravelShop Turkey, IADWP, TGA, THY, GEWC, Cyprus Global ve Concorde Luxury Resort işbirliği ile dünyanın en iyi destinasyon düğün planlayıcıları 17-20 Nisan 2023 tarihinde Kuzey Kıbrıs’ın en güzel otellerinden olan Concorde Luxury Resort’ta bir araya geliyor.

Bugüne kadar birçok başarılı etkinlik düzenleyen, son yıllarda EMITT, ACE of MICE, Istanbul ve Bodrum’da da gerçekleştiren birçok başarılı lüks destinasyon etkinliği workshop’u gibi sayısız turizm fuar ve etkinliklerinin altyapısını yapan TravelShop Turkey imtiyaz sahibi Murtaza Kalender etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kalender: Tanıtımı artırıp vize ve ulaşım kolaylığı sağlayarak düğün turizminde ilk 10'a girebiliriz

Dün başlayan etkinliğe 50 civarında düğün planlayıcısı ile Türkiye ve Kıbrıs'tan 300'e yakın düğün profesyonelinin katıldığını belirten Kalender dünyada 400 milyar dolar hacmi olan düğün turizminden Türkiye ve Kıbrıs'ın hak ettiği payı almasını amaçladıklarını söyledi. Türkiye'nin düğün turizm pazarında ilk 20 ülke arasında yer almadığını belirten Kalender şöyle konuştu: " Maalesef kişi başı 2500 dolar elde edebileceğimiz, dünyada çok önemli bir trend haline gelen düğün turizminde yokuz. Rakipler düğün turizmi pastasından aldığı payı artırmak için vize kolaylığı gibi adımlar atarken Türkiye maalesef bu konuda yeterli çalışmaları yapmıyor. Hint düğünlerinin Türkiye'de yapılmasının önündeki en büyük engellerden biri vize ücreti. Türkiye Hindistanlılardan 300 dolara yakın vize ücreti alıyor. 500 kişilik bir organizasyon dediğinizde vize ücreti ciddi bir yekun tutuyor. Birde vize prosedürü zaman kaybına sebep oluyor. Bir çok ülke Hindistan'a vizeyi kaldırdı, elektronik vize uygulamasını getirdi. Türkiye'de bunu yapabilir. Düğün pastasından aldığımız payı artırabilmek için hem dijital hem de fiziksel tanıtım etkinliklerini artırmamız çok önemli. Eğer bu tip çalışmaları sürekli yaparsak 5 yıl içinde düğün turizminde ilk 10'a girebiliriz."

Murtaza Kalender etkinliğin temellerine çok büyük katkı sağlayan IADWP, TGA, THY, GEWC, Concorde Luxury Resort ve Cyprus Global yönetim kurulu başkanı Sezer Kızgın’a teşekkür ederek " Ülkemize büyük başarıları beraberinde getirecek bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduğumuzu belirtmek isterim" diye konuştu.

KKTC’deki Uluslararası Destinasyon Düğün Konferansı ve B2B Networking Etkinliği programı şöyle:

18 Nisan 2023 tarihinde saat 10.00’da açılış konuşmasının hemen ardından uluslararası sektör ikonlarının görüş ve tecrübelerini aktaracağı panel ve devamında ödül töreninin gerçekleşeceği Gala Yemeği.

19 Nisan 2023 tarihinde saat 10.00 ile 17.00 arası B2B Networking ve Elveda Yemeği

20 Nisan 2023 tarihinde KKTC şehir turu

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha