Dünyada böyle bir otel yok

Dünyada böyle bir otel yok
19 Mayıs 2019, 22:59
Halk Bankası'ndan kiraladığı Mardan Palace'i 25 milyon Euro yatırımla yenileyerek Titanic Mardan Palace ismiyle hizmete açan Titanic Hotels'in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün dikkat çekici açıklamalar yaptı.

1.4 milyar dolarlık yatırımla 2009’da açılan ve ardından iflas nedeniyle kapısına kilit vurulan Mardan Palace, nisanda yeniden tatilcileri ağırlamaya başladı. Oteli Halk Bankası’ndan kiralayan Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün dikkat çekici açıklamalar yaptı.

1.4 milyar dolar yatırımla yaparsanız para kazanamazsınız

Hürriyet'e konuşan Aygün, dünyada böyle bir otelin olmadığını söyledi. Aygün, “Bu oteli ülkemize kazandıranlara teşekkür etmeliyiz. Çünkü, bu tarz bu otel Akdeniz’de 1.4 milyar dolar gibi bir yatırımla yaparsanız, para kazanamazsınız. Senede 60 milyon dolar kazansa, 25 yılda kendini anca amorti eder. Akdeniz çanağında bir yılda böyle bir para kazanma ihtimali de yok. ‘Bir yerde benim param var, zevkime göre otel yapacağım’ mantığıyla ancak böyle bir otel inşa edilebilir. Bu otelin ülkemizde olması ise bizim için büyük bir kazanç” ifadelerini kullandı.

Müthiş talep var

Halk Bankası’na yıllık ödeyecekleri kira bedelini, Mardan’ın açıldığından bu yana bir yılda kazanamadığını ifade eden Mehmet Aygün, “Biz kendimize ve otele güveniyoruz. Mardan’da 1400 kişi çalışıyor. Misafir başına 1.2 personel düşüyor. Mardan bu yıldan itibaren yüksek sezonda tamamen dolu. Müthiş talep var. Hala dünyanın bir çok yerinden acenteleri ağırlamaya devam ediyoruz. Otelimizle ilgili onlardan çok iyi geri dönüşler alıyoruz. Daha çok Rusya, BDT ülkeleri ve Arap ülkelerinden yoğun talep var. Bunların dışında birçok milletten akış var. Titanic markamızın en pahalı ve en lüks oteli olarak konumlandırdık” dedi.

Antalya ve Almanya'ya yeni otel

Antalya’da 600 odalı bir oteli inşaatlarının da devam ettiğini söyleyen Aygün, yeni otellerinin 2020’de hizmete gireceğini kaydetti. Aygün, bir otel inşaatının da Almanya’da devam ettiğini belirtti.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha