Dünyada bir günde kaç kişi uçağa biniyor?

Dünyada bir günde kaç kişi uçağa biniyor?
17 Nisan 2019, 14:22
Dünya genelinde günde yaklaşık 107 bin uçuş gerçekleşiyor ve bu uçuşlarda 11.9 milyon insan taşınıyor.

HSBC Grubu’nun ‘Gökyüzü Ülkesi’ (Flyland) adlı araştırması dünya genelinde günde 11.9 milyon insanın uçakla seyahat ettiğini ve böylece gökyüzünde neredeyse Küba’nın nüfusu büyüklüğünde sanal bir ‘Gökyüzü Ülkesi’ oluştuğunu ortaya koyuyor. Araştırmanın sonuçlarına göre; her 100 ‘Flyland’ vatandaşından 2’si hayatının aşkıyla uçakta tanışıyor.

HSBC’nin ‘Gökyüzü Ülkesi’ (Flyland) adlı araştırması, dünya genelinde günde yaklaşık 107 bin uçuş gerçekleştiğini ve 11.9 milyon insanın uçtuğunu ortaya koyuyor. Araştırmanın sonuçlarına göre; her 100 yolcudan 2’si uçakta hayatının aşkıyla tanışıyor.

Gökyüzünde kalıcı dostluklar ve güçlü iş bağlantıları da kuruluyor

35 bin fit yükseklikte sadece romantik ilişkiler kurulmuyor. Uçak yolcularının yarısından fazlası (%51) yanlarında oturan yabancı ile sohbet ederken, her yedi yolcudan biri (%14) kalıcı bir dostluk ilişkisi, %16’sı ise güçlü bir iş bağlantısı kuruyor.

Yılda ortalama 50 saat gökyüzünde geçiyor

Araştırmaya göre; tipik bir ‘Flyland’ vatandaşı üniversite mezunu, 45 yaşlarında ve her yıl ortalama 6 kez uçak yolculuğu yaparak havada ortalama 50 saat geçiriyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha