Dünya sağlık turizminde İzmir müjdesi

Dünya sağlık turizminde İzmir müjdesi
07 Aralık 2018, 15:23
İzmir yarın çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, 8 Aralık Cumartesi günü sağlık turizminin dünya çapındaki temsilcilerini ağırlayacak. Kongrede İzmir için önemli bir müjde de ilk kez duyurulacak.

Turizmin kapıları İzmir’den dünyaya açılacak. 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, 8 Aralık Cumartesi günü sağlık turizminin dünya çapındaki temsilcilerini ağırlayacak. “Uluslararası Sağlık Turizmi ve Bağımlılık Rehabilitasyonu Sempozyumu” adı altında gerçekleştirilen etkinlikte İzmir Sağlık Turizmi Derneği (İZSATU), sağlık turizminin dünya çapındaki en önemli kuruluşlarından biri olan Uluslararası Dianova Ağı’na üyeliğinin kabul edilişini ilk kez fuarizmir’den duyuracak.

İzmir'in büyük başarısı

İzmir ve Türkiye’de sağlık turizmini geliştirmenin yanı sıra rehabilitasyon amaçlı sağlık turistleri için yürüttüğü çalışmalar neticesinde İZSATU, özellikle bağımlılık konusunda dünya çapında 4 kıtada faaliyet gösteren Uluslararası Dianova Ağı (International Dianova Network) Uluslararası Yönetim Kurulu’na Üye Seçme ve Seçilme Hakkı ile kabul edildi. Bağımlılığa bağlı tedavi sonrası uygulanacak uzun süreli rehabilitasyonun Türkiye’de uygulanmasını sağlayarak sağlık turizmine büyük katkı sağlamayı hedefleyen İZSATU, Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika’dan 19 ülkede 26 seçilmiş Sivil Toplum Kuruluşu’nun faaliyet gösterdiği Dianova ile iş birliğini, fuar kapsamında düzenlenecek “Uluslararası Sağlık Turizmi ve Bağımlılık Rehabilitasyonu Sempozyumu”nda ilk kez duyuracak.

Dünyanın dört bir yanından gelecekler

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri (İZFAŞ) ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ortaklığıyla 12’nci kez gerçekleşen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi kapsamında düzenlenecek “Uluslararası Sağlık Turizmi ve Bağımlılık Rehabilitasyonu Sempozyumu” sağlık turizminin tüm bileşenlerini bir araya getirecek. Dünyanın en hızlı gelişen turizm çeşitlerinden biri olan sağlık turizmi içinde yer alan rehabilitasyon turizminin bir alt konusu olan bağımlılık rehabilitasyonunu Türkiye’de tanıtmak ve geliştirmek amacıyla dünyanın dört bir yanından gelecek temsilciler, İzmir’de Türkiye’deki ilk tesisinin açılmasını sağlamak amacıyla fuarizmir’de buluşacak.

Alternatif turizm çeşitlerini geliştirecek

Uluslararası Dianova Ağı ve İZSATU, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri (İZFAŞ) ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) tarafından; İZSATU, Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu (TURSAF) ile Uluslararası Dianova Ağı iş birliğinde düzenlenen sempozyum, sağlık turizminde başarılı sonuçlar doğurarak alternatif turizm çeşitlerinin gelişimine katkı sağlayacak. DIANOVA ve İZSATU hakkında Uluslararası Dianova Ağı (Dianova İnternational Network) 1980’li yıllarda bağımlılığa karşı oluşan hareketin devamı olarak, 1998 yılında kurulan, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyine Özel Danışmanlık Statüsü (ECOSOC), Amerikan Devletleri Örgütü (OAS) ve UNESCO'nun resmi ortağı olan kayıtlı uluslararası bir sivil toplum kuruluşu. Kuruluşun Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika'da 19 ülkeden 26 kuruluş üyesi bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha