'Dünden bu yana bütün otellerimiz doldu'

'Dünden bu yana bütün otellerimiz doldu'
27 Kasım 2021, 11:18
İranlı turist yoğunluğu kentin yüzünü güldürdü.

Pandemi sebebiyle uzun süre geçişlere kapatılan İran sınır kapısının açılmasıyla alışveriş yapmak için Van'a gelen turistler, hem esnafın hem otellerin yüzünü güldürdü.

Van'a akın ediyorlar

Türkiye'yi İran'a bağlayan önemli noktalardan olan Kapıköy Sınır Kapısı'nın 17 Eylül'de tekrar geçişlere açılmasıyla İranlı turistler adeta Van'a akın ediyor.

Ekim ayından bu yana 72 saat içinde yapılan PCR testi sonucunun "negatif" olduğunu belgeleyerek kapıdan geçen turist sayısı her geçen gün artıyor.

Bir günde 3 bin 200 turist giriş yaptı, bütün oteller doldu

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş, " Sadece bir günde 3 bin 200 turist giriş yaptı. Dünden bu yana da bütün otellerimiz doldu. Otellerde yer kalmazsa onları evlerimizde misafir edeceğiz. Çevre illerimiz de bundan faydalanıyor. " dedi.

Van Otelciler ve Turizmciler Derneği (VANOTED) Başkanı Yunus Yüksel ise indirim günleri olduğu için İranlı turistlerin daha çok gelmeye başladığını aktardı. Yüksel, "İki gündür otellerde doluluk oranı yüzde yüzü geçti. İranlı misafirlerimize evlerimizin kapılarını açmaya hazırız. Konaklamayla ilgili bir sıkıntı yaşamayacaklar." şeklinde konuştu.

Yorumlar
Dollar dolmaz
29 Kasım 2021, Pazartesi 04:33
Tabii bu durumun dolar kuru ile hiç alakası yoktur.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha