Doluluklarda yüzde 100'e yaklaştık

Doluluklarda yüzde 100'e yaklaştık
10 Kasım 2023, 13:22
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Gazi Murat Şen Pamukkale otel doluluklarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Denizli Pamukkale'de ara tatil rezervasyonları otelcilerin yüzünü güldürüyor.

Ara tatilde doluluklar yüzde 100'e yaklaştı

TÜROFED Başkan Yardımcısı Gazi Murat Şen, ilk ara tatilin başlayacak olması nedeniyle bölgedeki otellerde rezervasyon doluluk oranının yüzde 100'e yaklaştığını belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un önceki günkü Denizli ziyaretinde Pamukkale için verdiği müjdelerin çok önemli olduğunu dile getiren Şen, uzun süredir bekledikleri gece müzeciliğinin artık yakında başlayacağını ifade etti.

Şen, Pamukkale'deki kazıların 12 aya çıkartılmasının bölgeye ilgiyi daha da artıracağına işaret ederek, "Bu yılın ilk 10 ayına baktığımız zaman 2 milyon kişiyi geçtik ziyaretçi olarak. Yıl sonu itibarıyla yaklaşık 2 milyon 400 bin kişinin Pamukkale Hierapolis Ören Yeri'ni ziyaret ettiğini göreceğiz." diye konuştu.

Ara tatilde misafirleri ağırlamak için aylar öncesinden başladıkları hazırlıkların tamamlandığını belirten Şen şöyle devam etti:

"Öğrencilerimizin, velilerin yoğun şekilde Pamukkale'ye ilgisi var. Özellikle sonbahar aylarında ziyaretçiler termal bölgeleri çok talep ediyor. Bu anlamda da Pamukkale'deki doluluklar şu anda yüzde 100'e yakın seyretmekte. Biz tüm yerli ve yabancı ziyaretçilerimizi Pamukkale'ye davet ediyoruz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha