Doğuş'tan otel ve AVM satışıyla ilgili açıklama

Doğuş'tan otel ve AVM satışıyla ilgili açıklama
03 Aralık 2018, 16:23
Geçtiğimiz Haziran ayında Gebze'deki Hyatt Hotels binası ve Gebze Center AVM'nin yabancı ortaklı Seyir Gayrimenkul'e satışı için sözleşme imzalayan Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) yeni bir açıklama yaptı.

Doğuş Grubu bünyesindeki Doğuş GYO'nun Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yaptığı açıklamada Haziran ayında şirket bünyesindeki Gebze Center AVM ve Hyatt Hotel binasının Seyir Gayrimenkul'e KDV hariç 102.5 milyon Euro peşin bedelle satılmasına ilişkin satış vaadi sözleşmesi imzalandığı hatırlatıldı.

Satış henüz neticelenmedi

Açıklamada söz konusu satış vaadi sözleşmesine konu alım- satım işlem sürecinin sözleşme hükümleri kapsamında henüz neticelenmediği belirtildi. Süreçle ilgili her türlü gelişmenin kamuoyuyla ivedilikle paylaşılacağı ifade edildi.

Yüzde 53'ü yabancı olduğu için tekrar Euro'ya çevrildi

Doğuş GYO'dan KAP'a yapılan bir diğer açıklamada Gebze Center ve AVM binasının satış bedelinin dövizle sözleşme yasağında yapılan son düzenlemelerin ardından tekrar Euro'ya çevrildiği belirtildi. Açıklama da Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında değişiklik yapılmasına ilişkin tebliğin yayınlanmasının ardından yapılan değerlendirme sonucu alıcı taraf olan Seyir Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'nin %53 oranında yabancı ortaklı olması sebebiyle satış bedelinin TL'ye çevrilmesine gerek bulunmadığı sonucuna varıldığı ifade edildi.

Hyatt'ın ev konseptli ilk oteli

Doğuş GYO'nun Seyir Gayrimenkul'e satışı için sözleşme imzaladığı Hyatt House Gebze, Hyatt Hotels’in Türkiye’deki ev konseptli ilk oteli. 1 Kasım 2017'de açılan 158 odalı otel özellikleriyle uzun süreli konaklayan misafirlerine komşuları ile iç içe yaşıyormuş hissini yaşatacak detaylar sunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>