Doğuş Grubu, ünlü otel zincirlerini yeni pazarlara taşıyor

Doğuş Grubu, ünlü otel zincirlerini yeni pazarlara taşıyor
11 Eylül 2017, 09:53
Son dönemde turizm alanındaki yatırımlarıyla öne çıkan Doğuş Grubu, yurt dışında iki farklı yeni proje için harekete geçti. Doğuş Grubu, Hırvatistan ve Yunanistan’da önemli yatırımlara imza atacak. İşte o yatırımlar…

Turizm alanında son dönemde Avrupa'da yapılan projelerle Türkler önemli çalışmalara imza atıyor, ülkeleri yeni markalarla tanıştırıyor. Doğuş Grubu da bunlardan biri...

Hırvatistan'ın ilk Hyatt'ını da o açıyor

Dünya Gazetesi köşe yazarlarından Kerim Ülker bugünkü yazısında Hırvatistan'da otelcilik yatırımlarına soyunan Doğuş Grubu'nun, Zadar kentinde Hyatt Regency Zadar Maraska adıyla bir otel açacağını belirtti.

Otel 2019'da hizmete girecek. Bu projenin en önemli özelliği ise yatırım tutarından çok Hyatt markası ilk kez Hırvatistan'a adım atacak. Doğuş bu projeyle dünya devi bir markaya yeni bir pazar kazandırmış olacak.

Benzer durum son dönemde Türk turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Yunanistan'da da yaşanıyor. Dünyanın en büyük otelcilik zincirlerinden Four Seasons, Yunanistan'a ilk kez girecek. Bu girişi de Türk şirketi Doğuş ile yapacak. Four Seasons'ın internet sitesinde bununla ilgili 6 Eylül'de bir açıklama yer aldı. Açıklama yeni otelin Yunanistan'ın başkenti Atina'nın en görkemli parçası olarak kabul edilen “Astir Palace Resort Vuliagmeni”de açılacağı yönünde.

“Yıllardır Yunanistan’a ilgi duyuyorduk”

Four Seasons'tan yapılan açıklamada bu yatırımla ilk kez Yunanistan'a yatırım yapılacağı açıklanırken tesisin 2018 ilkbaharında açılacağı kaydediliyor. Four Seasons'ın CEO'su J. Allen Smith, Avrupa'nın en popüler seyahat noktalarından biri olan Yunanistan'a uzun zamandır ilgi duyduklarını ifade ediyor. Smith, "Astir Palace Vouliagmeni SA ile ortaklaşa bu önemli pazara girmekten memnuniyet duyuyoruz" diyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha