'Doğu seyahat acentaları buluşması' Antalya'da gerçekleşti

'Doğu seyahat acentaları buluşması' Antalya'da gerçekleşti
01 Aralık 2018, 18:56
TÜRSAB’ın düzenlediği “Doğu Seyahat Acentaları Buluşması” Antalya’da gerçekleşti. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın da katıldığı toplantıda acenteler bir çok konuda bilgilenme imkanına sahip oldu.

TÜRSAB’ın düzenlediği “Doğu Seyahat Acentaları Buluşması” Antalya’da gerçekleşti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da faaliyet gösteren seyahat acentalarının katıldığı organizasyonda; TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Yönetim Kurulu’ndan Hasan Erdem, Ahmet Özden, Ali Bilir, İbrahim Canatan, Mehmet Nezih Hacıalioğlu, Denetim Kurulu Üyesi Murtaza Yakaryılmaz ve Doğu Anadolu BTK Başkanı Cevdet Özgökçe, GAP BTK Başkanı Soner Bacaksız, Güneydoğu Anadolu BTK Başkanı Mehmet Akyıl, Harput BTK Başkanı Fazıl Mustafa Öktem, Kuzeydoğu Anadolu BTK Başkanı Kürşat Özeken ile birlikte Genel Sekreter Melike Ertekin ve Stratejik Planlama Koordinasyon ve Pazarlama Grup Başkanı Levent Demirel de hazır bulundu.

Yeni yasa Meclis'e gönderilecek

Program, TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’nın açılış konuşmasıyla başladı. Bağlıkaya; toplantıya katılan Bölge Temsil Kurulu Başkanları ve seyahat acentaları temsilcilerine TÜRSAB’ın faaliyetleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile koordineli yürütülen çalışmalar, seyahat acentalarının tabi olduğu 1618 sayılı yasada yapılacak düzenlemeler, UKOME belgeleri ile ilgili yaşanan sorunlar ve çözümleri, bilet fiyatları, havayolları firmaları ile olan ilişkilerhakkında bilgilendirdi. Bağlıkaya, TÜRSAB üyesi seyahat acentalarıyla birarada olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek konuşmasına başladı. “9 ay önce bugün, 18 yıllık bir yönetimin ardından TÜRSAB’da yönetimi devraldık. Geçen sürede Birliğimizin dijital çağa uyum sağlaması için gerekli adımlar attık. Yaptığımız ilk icraatlardan biri artık ihtiyaçlarımıza yanıt vermeyen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği’ni değiştirmek oldu. Yöre Temsil Kurulları seçimleri gerçekleştirildi. Bölgelerden gelen talepler üzerine bu kurulları Bölge Temsil Kurulları olarak değiştirdik. Şimdi Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte bağlı olduğumuz 1618 sayılı yasanın seyahat acentalarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda değişmesi için çalışıyoruz. Kısa bir süre içinde bu çalışma Bakanlığımız himayesinde Meclis Genel Kurulu’na gönderilecek” dedi.

Teşvik projeleri anlatıldı

Toplantının ikinci bölümünde Firuz Bağlıkaya, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren seyahat acentalarının sorunlarına yönelik sorularını yanıtladı. Toplantıya katılan KOSGEB Antalya İl Müdürü Şükrü Mısırlı, teşvik projeleri hakkında seyahat acentalarına bilgilendirme yaptı. TÜRSAB Akademi’de tur ve destinasyon seminerleri veren Erdal Çeri, toplantıya katılan seyahat acentalarına, paket turmaliyetlendirmesi ve kültür turları destinasyon operasyonlarının nasıl yapılması gerektiği hakkında kısa bir eğitim verdi. Katılımcılar daha sonra iş hayatında karşılaşılan engellerin nasıl fırsata dönüştürüleceğini eğlenceli bir şekilde anlatan Dr. Şaban Kızıldağ’ın “Mazeret Yok” isimli seminerini izledi. TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hacı İbrahim Canatan, Hac ve Umre organizasyonu yapan seyahat acentalarıyla istişare toplantısı yaptı.

Yorumlar
Zafer Cengiz
05 Aralık 2018, Çarşamba 11:52
Bu toplantılarda Bilgilenmek ve sorunları irdelemek güzel de.. Mezara düşmeden önce ÇÖZÜMLER FASLINA Ne zaman gelinecek acaba? #TAG*Medya
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha