Diyarbakır-Erbil direkt uçuşları için görüşmeler sürüyor

Diyarbakır-Erbil direkt uçuşları için görüşmeler sürüyor
24 Mart 2022, 12:57
Kapılarını bugün açan 1. Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı’nın açılış töreninde Diyarbakır-Erbil uçuşları da gündeme geldi.

Diyarbakır ile Erbil arasındaki direkt uçuşlar için çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “Diyarbakır ve Erbil arasında uygun zamanlarda gerçekleşecek uçuşlar ilişkimize ve turizmimize önemli katkılar sağlayacaktır” dedi. Kapılarını bugün açan 1. Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı’nın açılış töreninde konuşan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, fuarın partner şehirlerinden Erbil’in turizm ve ticari ilişkiler açısından Diyarbakır açısından büyük öneme sahip olduğunu söyledi.

“Diyarbakır ile Erbil arasındaki ilişkileri her bakımdan geliştirmemiz gerekir” diyen Karaloğlu, bunun için ulaşım alanında adımlar atılması gerektiğine değinerek, “İlişkilerin İlişkilerin gelişebilmesi için direkt uçuşlar çok kritik. Bunun için görüşüyoruz. THY, genel müdürü ile bu konuyu birkaç kez konuştum. Planlamaya çalışıyoruz. Diyarbakır ve Erbil arasında uygun zamanlarda gerçekleşecek uçuşlar ilişkimize ve turizmimize önemli katkılar sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Erbil Valisi Xoşnav: Fırsatları kaçırmayın

Bursa’yla birlikte fuarın partner şehirlerinden olan Erbil’in Valisi Umid Xoşnav ise Türk yatırımcıları davet etti. Erbil’de çak sayıda Türk şirketin faaliyette bulunduğunu hatırlatan Umid Xoşnav, gelen yatırımcılara Kürdistan yasaları çerçevesinde her türlü kolaylığı tanıyacaklarını söyledi.

“Lütfen Kürdistan bölgesinin yatırım ve ticaret fırsatlarını kaçırmayın” diyen Xoşnav, “Diyarbakır valisinden talep ediyorum. Erbil ve Diyarbakır arasında direkt seferlerin açılması gerekiyor. Bu talebi Diyarbakır valisi aracılığıyla iletiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha