Diyaeddin Şahin hakkında korkunç iddia: Hac kontenjanlarını karaborsada sattı…

Diyaeddin Şahin hakkında korkunç iddia: Hac kontenjanlarını karaborsada sattı…
17 Haziran 2023, 09:51
Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği (HÜRSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin’in, kurayla hacca gitme hakkı kazanan bazı hacı adaylarının haklarını, fahiş fiyatlarla karaborsada sattığı ileri sürüldü.

Bakanlıklararası Hac Umre Kurulu’nda seyahat acentalarını “temsil” eden HÜRSAD Başkanı Diyaeddin Şahin, hakkındaki korkunç iddialar gündeme geldi. Twitter’de yüksek takipçili ve Ak Partiye yakınlığıyla bilinen Misvak Caps isimli hesaptan, Diyaeddin Şahin’in hacı adaylarının haklarını gasp ederek fahiş fiyatla karaborsada sattığı iddiaları gündeme getirildi. TÜRSAB’ı da etiketleyen hesap, “Doğruysa gereğini yapmayı düşünüyor musunuz?” diye sordu.

Bir gün önce de Haber Report isimli bir hesaptan Şahin’in sahibi olduğu acentede 52, görevli olduğu başka bir acentede ise 29 kişinin kura hakkını fahiş fiyatlarla karaborsada sattığı iddia edilmişti.

Yüksek fiyatla satılan kontenjan nasıl üretiliyor?

Yaptığımız araştırmalara göre bazı hac umre acentalar, yüzlerce kişinin başvuru ücretlerini yatırarak hac kurasına sokuyor. Bunların içinden kazananlara, gidemeyeceklerine dair evrak doldurtarak bu haklarını, yüksek fiyatlarla karaborsada satıyorlar.

2022 yılında bu yöntemi uygulayan, aralarında Diyaeddin Şahin’in şirketinin de bulunduğu 45 civarında hac umre acentası hakkında tutanak tutulduğu ve savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Diyaeddin Şahin kaç tane satmış?

Bakanlıklararası Hac Umre Kurulu’nda seyahat acentalarını temsil eden Diyaeddin Şahin’in ise kendine ait şirkette 52, çalıştığı başka bir şirkette de 29 hac kontenjanını, karaborsada 15.000 doların üzerinde fiyatlarla sattığı ileri sürülüyor. Diyaeddin Şahin’in karaborsadaki toplam cirosunun 1 milyon 250 bin doları geçtiği tahmin ediliyor.

Yorumlar
HAYDAR BEY...
16 Kasım 2023, Perşembe 10:33
SUÇ VARSA CEZADA OLMALI......YOKSA, İFTİRA ATANLARIN YERİ CEHENNEMDİR.....
Murat çaylak
09 Ağustos 2023, Çarşamba 04:44
İhtimal dışı ,öyle güzel bir yürek böyle birseye tenezzül etmez.
MAHİR POLAT
19 Haziran 2023, Pazartesi 06:42
DİYAEDDİN ŞAHİN için alçakça yapılmış iftiradan başka bir şey değildir bu iftirayı atanların bilmedikleri bir şey var iftiranın geldiği yön DİYAETTİN ŞAHİN,i güvenilirliğini dahada artırmış olacaktır vesselam!
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha