Divan Antalya Talya Otel'de 'yıkım' açıklaması!

Divan Antalya Talya Otel'de 'yıkım' açıklaması!
01 Nisan 2021, 11:54
Antalya'nın ilk 5 yıldızlı oteli olan ve yargı süreci sebebiyle 8 yıldır kapalı duran Koç Grubuna ait Divan Talya Oteli'nin 50 milyon dolar yatırımla yeniden yapılacağı açıklanmıştı. Otelin yeniden yapım sürecinde gelinen son durumla ilgili açıklama yapıldı.

Koç Grubu bünyesindeki Marmaris Altınyunus Turistik Tesisler A.Ş, Antalya'da bulunan ve 13 Mayıs 2013'te faaliyetlerine ara verilen Divan Talya Oteli'nin yeniden yapımı için 50 milyon dolarlık yatırım kararı aldığını duyurmuştu. Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri şirketi (MAALT hissesi) borsaya gönderdiği bir bildirimle Antalya’daki Talya oteli için yatırım yapma kararı aldığını açıklamıştı. Şirket bunun için ilave 600 metrekarelik alan satın alıp inşaat yatırımlarına başlayacak.

Yıkım çalışmaları 1 hafta içinde başlayacak

Marmaris Altınyunus,Divan Talya Oteli'nin Yeniden Yapım Süreci kapsamında ön çalışmalara başladı. MARES'ten konuyla ilgili KAP'a(Kamuyu Aydınlatma Platformu'na) yeni açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: " Şirketimizin 15.03.2021 tarihli özel durum açıklamasını takiben, Divan Talya Oteli'nin yeniden yapım sürecinde Muratpaşa Belediye Başkanlığı tarafından 30.03.2021 tarihinde yıkım ruhsatı düzenlenmiştir. Yıkım çalışmalarına 1 hafta içerisinde başlanılması ve yıkım sürecinin ilgili düzenlemeler doğrultusunda 60 gün içinde tamamlanması hedeflenmektedir. Konuya ilişkin önemli gelişmeler faaliyet raporları ve özel durum açıklamaları vasıtasıyla yatırımcılarımızla paylaşılacaktır”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha