Divan Antalya Talya Otel'de son durum açıklaması!

Divan Antalya Talya Otel'de son durum açıklaması!
16 Mart 2021, 11:32
Antalya'nın ilk 5 yıldızlı oteli olan ve yargı süreci sebebiyle 8 yıldır kapalı duran Koç Grubuna ait Divan Talya Oteli'nin 50 milyon dolar yatırımla yeniden yapılacağı açıklanmıştı. Otelin yeniden yapım sürecinde gelinen son durumla ilgili açıklama yapıldı.

Koç Grubu bünyesindeki Marmaris Altınyunus Turistik Tesisler A.Ş, Antalya'da bulunan ve 13 Mayıs 2013'te faaliyetlerine ara verilen Divan Talya Oteli'nin yeniden yapımı için 50 milyon dolarlık yatırım kararı aldığını duyurmuştu. Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri şirketi (MAALT hissesi) borsaya gönderdiği bir bildirimle Antalya’daki Talya oteli için yatırım yapma kararı aldığını açıklamıştı. Şirket bunun için ilave 600 metrekarelik alan satın alıp inşaat yatırımlarına başlayacak.

Sözleşme imzalandı, yıkım çalışmaları başlayacak

Marmaris Altınyunus,Divan Talya Oteli'nin Yeniden Yapım Süreci kapsamında ön çalışmalara başladı. MARES'ten konuyla ilgili KAP'a(Kamuyu Aydınlatma Platformu'na) yeni açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Divan Talya Oteli'nin Yeniden Yapım Süreci kapsamında, son olarak 25.02.2021 tarihli faaliyet raporunda belirtildiği üzere, otelin yeniden yapımı için resmi makamlardan alınması gerekli yıkım ve inşaat izinlerine yönelik çalışmaların başlatılması kararı çerçevesinde, yıkım ruhsatı alınabilmesi için ön çalışmalar başlatılmıştır. Bu doğrultuda yıkım sözleşmesi imzalanmış olup, önümüzdeki günlerde otel arazisinde gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını takiben, yıkım ruhsat başvurusu yapılacaktır. Başvuru sonucu ve konuya ilişkin diğer önemli gelişmeler faaliyet raporları ve özel durum açıklamaları vasıtasıyla yatırımcılarımızla paylaşılacaktır."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha