Dinçer Sarıkaya: 'İç pazara ayırdığımız kontenjanlar doldu' diyebiliriz

Dinçer Sarıkaya: 'İç pazara ayırdığımız kontenjanlar doldu' diyebiliriz
13 Haziran 2023, 11:00
Kurban Bayramı öncesi iki günün idari izin ilan edilmesiyle tatilin süresinin dokuz güne uzaması turizmcileri de hareketlendiriren, birçok tesis dolulukları ile dikkat çekiyor.

Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya 9 günlük Bayram tatilinin sektöre büyük bir hareketlilik yaşatacağını söyledi.

“Geçtiğimiz Ramazan Bayramı tatili çok kısa sürmüştü. Kurban Bayramı’nda ciddi bir hareketlilik bekliyoruz. Bayram tatilinin dokuz güne uzatılması herkes gibi çalışmayı özleyen turizmciler için de iyi olacak. Tatil tamamen kamuya ve tatil için vakit ayırabileceklere ayrılmış olacak ama, bizde çalışmayı özledik dolayısı ile tempolu bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Personelimiz de bu aşamada özlemiş olduğu yoğun ortama kavuşmuş olacak. Bu arada fiyatlar da oturdu. Talep de var. İç pazara ayrılan kontenjanlar yavaş yavaş dolmaya başladı. Hatta doldu bile diyebiliriz. Bu hareketlilik, iyi bir sezon geçireceğimizin de habercisi Zaten hazır olan sektörümüz, hizmet vermek için bekliyor. Bu arada Avrupa pazarı da hareketlendi. Hareket olmayan pazarlar da artık hareketlenmeye başladı. Eskipazarlarımız da geri dönmeye başladı. Dolayısı ile iyi bir sezon geçireceğimizi tahmin ediyoruz” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha