Didim'de oteller yıkılıp yazlık konuta dönüştürülüyor

Didim'de oteller yıkılıp yazlık konuta dönüştürülüyor
19 Eylül 2017, 09:45
Didim'de yıkılan eski otellerin yerine, yazlık ikinci konutlar inşa edilmeye başladı. Didimli turizmciler yaşanan süreç karşısında üzüntülü ve tedirgin...

Batı Avrupa pazarının terk ettiği Didim'de konaklama sektörü kan kaybediyor. Azalan turist sayısı ve artan umutsuzluk nedeniyle otel sahipleri, kapsamlı renovasyon gerektiren binalarını yıkarak, yazlık ikinci konutlara dönüştürmeye başladı.

İki yılda 5 otel yıkıldı

Bu trendin son iki yıldır yaşanmaya başladığına dikkat çeken Didim Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Turizmci Hikmet Atilla, 2015 yılında 2 otelin 2016 yılında ise 3 otelin yıkıldığını kaydetti. 2017 sezonunda da bazı otellerde yıkım için hazırlık yapıldığını anlatan Hikmet Atilla, otel kaybının kentin nitelikli yatak kapasitesinde, hissedilir miktarda düşüşlere neden olduğuna dikkat çekti.

Yıkılan oteller moral bozuyor

Otellerin yıkılarak ikinci konutlara dönüşmesinin kentteki turizmcileri moral olarak da olumsuz etkilediğini anlatan Hikmet Atilla, "Konaklama sektöründeki geri çekilme acenteden tedarikçiye kadar sektörün tüm aktörlerinin motivasyonunu düşürüyor" diye sözlerini tamamladı.

Hikmet Atilla

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha