Didim Caprice Otel'e şok!...Şimdi ne olacak?

Didim Caprice Otel'e şok!...Şimdi ne olacak?
21 Şubat 2020, 14:16
'Jet Fadıl' olarak bilinen Fadıl Akgündüz'ün hayata geçirdiği Aydın Didim'deki Caprice Otel’le ilgili dün şok bir gelişme daha yaşandı.

Aydın'ın Didim ilçesinde uzun yıllardır Akbük oteller bölgesinde faaliyet gösteren Capris Otel’in turizm işletme belgesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca iptal edilmesi ve otelin Didim Belediyesi'nden ruhsat alamaması sebebiyle otel, dün(20 Şubat Perşembe) belediye ekiplerince 8 ayrı noktadan mühürlendi.

8 kapıda mühürleme

Aydın Ses'ten Hüseyin Çalışkan'ın haberine göre 14 Şubat 2020 tarihinde Didim Belediyesi zabıta ekiplerince yapılan tespitler neticesinde süreçle ilgili tutanak tanzim edilmesinin ardından mühürleme işlemine kadar otelin gerekli tedbirleri alması açısından bir haftalık süre verildiği iddia edildi. Bir haftalık sürenin ardından Didim Belediyesi Zabıta ekipleri gerekli işlemlerin yapılmamasını ileri sürerek, 20 Şubat 2020 tarihinde otelin ana kapısı dahil olmak üzere 8 kapıda mühürleme işlemi gerçekleştirdi.

Yıkım yapılabilir

Sürecin devamında ise Didim Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile Çevre ve Şehircilik Aydın İl Müdürlüğü ekiplerinin teknik incelemesi sonucunda yapı-kayıt belgesinin geçerliliğini onaylamasının ardından otelin ruhsat için tekrar belediyeye başvurması gerektiği belirtildi. Süreçte ayrıca teknik incelemenin ardından Yapı kayıt belgesi içerisinde yer almayan yapıların da yıkılacağı bilgisine ulaşıldı.

Otel 23 Mayıs'ta açılacak

Didim Caprice Otel şu an tadilatta. Otel sezonu 23 Mayıs'ta açacak. 23 Mayıs ve sonrası için rezervasyon alınmaya devam ediliyor.

Yorumlar
Xx
23 Şubat 2020, Pazar 08:21
Daha beter olsun inşallah paramızla rezil ettiler bizi
ERCAN ADIYAMAN
23 Şubat 2020, Pazar 07:44
CALISANLAR HALA PARASINI ALAMADI GECEN SENEDEN BERI BU SAHTEKARLARDAN
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha