Diana Travel'den Kuşadası'nda dev otel yatırımı

Diana Travel'den Kuşadası'nda dev otel yatırımı
26 Mart 2019, 10:14
Paloma Hotels markasıyla otelcilikte büyüyen Diana Travel Kuşadası’nda dev otel yatırımı için düğmeye bastı.

Her yıl Türkiye’ye gelen 1 milyon 200 binin üzerinde ziyaretçiye, 130 araçlık otobüs filosu ve üç binin üzerinde çalışanı ile hizmet veren Diana Travel, Kuşadası’nda dev otel yatırımı için düğmeye bastı.

1728 yatak kapasitesine yükseltilecek

Aydın Hedef Gazetesi'nden Murat Tan'ın haberine göre Diana Travel’in son olarak Kuşadası Boyalık Mevkii’nde satın aldığı 304 bin 642 metrekarelik arazi üstündeki 51 oda kapasiteli turizm konaklama tesisinin kapasitesi, 498 odaya ve bin 728 yatak kapasitesine yükseltilecek. 81 milyon 896 bin 496 liralık yatırımla hayata geçecek olan tesis, Kuşadası’nda turizme doğrudan katkılar sağlayacak.

İlave bloklar yapılacak

Proje kapsamında, geçtiğimiz Şubat ayında tapusu alınan tesis alanındaki kapasitenin artırılması için mevcut blokların yanı sıra ilave bloklar yapılacak. Ancak inşaat çalışmaları sırasında herhangi bir yıkım söz konusu olmayacak. Mevcut bloklar için bina içi renovasyon yapılarak odalara yeni ve modern bir görünüm kazandırılacak ve yeni yapılan bloklar ile bütünlük sağlanacak. Planlanan proje kapsamında; 1728 yatak kapasiteli 498 odaya ilaveten 5.931 metrekarelik alanda bin 148 kişilik ana restoran, bin 40 metrekarelik alanda 470 kişilik alacarte restoran, 782 metrekarelik alanda 316 kişilik snack bar düşünüldü. Mevcut duruma ek olarak yeni bloklar eklenmekle birlikte alanda halihazırda bulunun yapılar da revize edilerek kapasiteleri arttırılabilecek. Yeni inşaat alanı 62 bin 612 metrekare olacak. Projede inşaat alanı olarak ise Hillside Villaları, Swimup Villaları, Teras Evler bloğu, köy meydanı ile sosyal binalar ve sığınak olacak.

9 tesisle hizmet veriyor

1979 Yılında, Paloma Hotels markasıyla otelcilik sektörüne adımını atan Diana Travel, Side’de Sentido Perissia ve Paloma Oceana Resort, Belek’ te Paloma Grida Resort & Spa, Kemer’de Renaissance Antalya Beach Resort & Spa ve Sentido Sultan Beldibi, Kuşadasın’da Sentido Marina Suites, İzmir’de Paloma Pasha Resort ve Paloma Club Sultan olmak üzere 5 ve 4 yıldızlı delux resort otellerinin sahibi ve işletmecisi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha