Dev fuar başlamadan Türkiye'ye müjdeyi verdi

Dev fuar başlamadan Türkiye'ye müjdeyi verdi
06 Mart 2019, 09:00
Bugün kapılarını açan Uluslararası Berlin Turizm Fuarı (ITB)'nın dün gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV)DRV Başkanı Norbert Fiebig Türkiye için müjdeli rakamları paylaştı.

Uluslararası Berlin Turizm Fuarı (ITB)'nın dün gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig Türkiye için müjdeli rakamları paylaştı.

Yüzde 58 artış bekleniyor

Fiebig, Almanya'dan Türkiye’ye bu yıl gidecek turist sayısında 2016 yılına göre yüzde 58 artış beklendiğini söyledi. Türkiye turizmi ile ilgili oldukça iyimser rakamlardan bahseden Fiebig, yapılan ön rezervasyonlara bakıldığında Antalya’nın açık ara önde olduğunu da söyledi.

Antalya açık ara birinci sırada

Fiebig “2019 yılı için yapılan rezervasyonlarda Antalya açık ara ile birinci sırada. Potansiyel olarak en güçlü ülke Türkiye. Türkiye 2016 ve 2017 yıllarında kaybettiği turistleri yeniden kazanacak. Alman turistler Türkiye ile birlikte İspanya ve Yunanistan’a da ilgi gösteriyor. Küba’ya olan ilgi de bu yıl arattı” dedi.

5 milyon 600 bine ulaşmasını bekliyoruz

Fiebig, " Türkiye’de tatilini geçirecek tahmini Alman turist sayısının, 2015 yılında gerçekleşen 5 milyon 600 bin rakamına ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha