Detur'dan Alanya'nın tanıtımına destek

Detur'dan Alanya'nın tanıtımına destek
08 Nisan 2017, 00:30
İskandinav pazarının önde gelen tur operatörlerinden Detur, sosyal medya kanalları ve diğer tanıtım çalışmaları için Alanya’da yerleşik yaşayan Finlandiya ve İsveç vatandaşlarıyla röportaj yaptı.

Detur’un sosyal medya uzmanları, Alanya’da yerleşik yaşayan İskandinav ve Fin vatandaşlarıyla temasa geçerek Alanya, Türkiye ve buradaki gündelik yaşamları hakkında röportajlar yaptı.

Röportajlar kentte uzun zamandır yaşayan ve çalışan İsveç ve Finlandiyalı iki kişi ile yapıldı. Projenin devamında diğer İskandinav ülkelerinden kişiler ile de görüşmeye devam edilecek. Detur’un bu çalışması, burada yaşayan yabancıların gözünden Alanya’yı anlatarak bölge turizmine olan ilginin artırmasını sağlama amacını taşıyor. Yapılan bu röportajlar kısa videolar haline getirilerek Detur sosyal medya sayfalarında ve diğer tanıtım çalışmalarında yayınlanacak.

“Alanya’da 10 bine yakın İskandinav ve Fin vatandaşı var”

Alanya’da yaşadığını ve yaptığı tüm işlerin Alanya odaklı olduğunu söyleyen Detur Alanya Müdürü Terhi Alanya, “Antalya’dan medya ekibimiz geldi. Alanya’da sakin ve güvenilir bir yaşantı olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. 1 buçuk ay sonra Gazipaşa Alanya Havalimanı uçuşlarımızı başlatacağız. Öncesinde de sosyal medya tanıtım çalışmalarına ağırlık veriyoruz” dedi. Alanya’da 10 bine yakın İskandinavyalı ve Finlandiyalının tapusu olduğunu söyleyen Terhi Alanya, “Düşük sezonda Alanya otellerini tercih edebilen Fin ve İskandinavlar esnaf için de çok değerli” şeklinde konuştu.

“Alanya’yı kendi vatandaşlarından dinliyorlar”

Detur Sosyal Medya Sorumlusu Işıl Efe ise “İskandinav ve Finlerin kendi vatandaşlarından Alanya’yı dinlemeleri Alanya’nın olumlu imajı anlamında çok daha gerçekçi. Bu sebeple Alanya’da huzur içinde yaşan yabancılarla röportajlarımıza devam edeceğiz. Çalışmalarımızı Facebook, Youtube, Instagram ve Twitter başta olmak üzere internet mecrasının her alanında kullanıyoruz” dedi.

Kaynak: Alanya Adres

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha