Destek talebi iddiaları gerçeği yansıtmıyor...

Destek talebi iddiaları gerçeği yansıtmıyor...
04 Nisan 2018, 09:43
TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi M. Nezih Hacıalioğlu, yaklaşan ATSO (Antalya Ticaret Odası) Seçimleri öncesinde yerel basında, hakkında çıkan haberlere yönelik bir açıklama yayımladı. Hacıalioğlu, 45. Meslek Komitesi’nde Beyaz Liste için TÜRSAB Başkanı’ndan destek istediği iddialarının kesinlikle gerçeği yansıtmadığını belirtti.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi M. Nezih Hacıalioğlu, yaklaşan ATSO (Antalya Ticaret Odası) Seçimleri öncesinde yerel basında hakkında çıkan haberlere ve seçim süreci ile ilgili bir açıklama yayımladı.

Hacıalioğlu, “TÜRSAB Başkanımızın adını kullanarak “Beyaz Liste” için destek istediğim ifadeleri kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır” dedi.

45. Meslek Komitesi’nde acenteleri en etkin şekilde turizmcilerin temsil edeceğine inandığını belirten Hacıalioğlu; “turizmcileri TÜRSAB üyelerinin yoğun bir şekilde bulunduğu ATSO 45. Meslek Komitesi’nde Beyaz Listeyi şahsen desteklemekteyim” açıklamasında bulundu.

İşte TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Nezih Hacıalioğlu’nun yayımladığı o açıklama:

ATSO (Antalya Ticaret Odası) seçimleri ile ilgili olarak Antalya yerel basınında ve turizm basınında hakkımda çıkan haber ile ilgili olarak, kamuoyunu aydınlatmak üzere bir açıklama yapma gereği duyuyorum.

Bir acenta çalışanının hakkımda yapmış olduğu bir açıklamanın, “Antalya iş dünyasında yoğun tepkilere neden oldu.” şeklinde maksatlı bir şekilde haber yapılmasını hayretler içinde öğrendim. Haberde TÜRSAB Başkanımızın adını kullanarak 45. Meslek Komitesi’nde “Beyaz Liste” için destek istediğim ifadeleri kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır.

Ancak TÜRSAB üyelerinin yoğun bir şekilde bulunduğu ATSO 45. Meslek Komitesi’nde Beyaz Listeyi şahsen desteklemekteyim. Seyahat acentelerinin temsil edildiği 45. Meslek Komitesi’nde meclis üyeliği görevini yürüten ve yeni dönem Kırmızı Liste’den meclis üyesi adayı olan kişi, ATSO’daki şirketinin resmi adresinde beyaz eşya bayisi olarak faaliyet göstermektedir. Beyaz eşya bayisinin seyahat acentelerini temsil etmemesi gerektiğine inanıyorum. Bu iddiamın da sonuna kadar arkasındayım.

Ayrıca “ATSO’da TÜRSAB üyelerinin bulunduğu 45. Meslek Komitesi seçimlerinde TÜRSAB Genel Merkezi ile uyum içerisinde çalışacağına inandığım Beyaz Liste’yi destekliyorum.” ifadelerimin de arkasındayım.

TÜRSAB Genel Merkezi, TÜRSAB, turizm ve seyahat acenteciliği mesleği ile ilgili konularda “Beyaz Eşya Bayisi” olarak faaliyet gösteren bir kişi ile nasıl uyum içinde olabilir?

Bu noktada vermiş olduğum desteğin ve taraf olmamın yadırganmaması gerektiğini düşünüyorum. Evet; ben bir tarafım. Ben TÜRSAB ve TÜRSAB üyelerinden tarafım.

Antalyamız’ın ana gelir kaynağı olan turizm sektörünün ehil eller tarafından yönetilmesini arzu etmekteyim. Hem şehrime hem de sektörüme karşı taşımış olduğum sorumluluk duygusu nedeniyle, kendimi bu uyarıları yapmak zorunda hissettim.

Ağırlıklı olarak TÜRSAB üyesi seyahat acentelerinin bulunduğu ATSO 45. Komite’de delegeler sadece oy kullanmayacaklar, aynı zamanda kendilerini dört sene boyunca temsil edecek kişilere karar verecekler. Takdir kendilerine aittir.

Bu bağlamda 7 Nisan Cumartesi günü ATSO Hizmet Binası’nda gerçekleşecek olan seçimlere katılım noktasında tüm üyelere çağrı yapıyor, tüm adaylara başarılar diliyorum.

Saygılarımla.

M. Nezih HACIALİOĞLU


Nezih Hacıalioğlu hakkında yerel basında çıkan haberler:


Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha