Des Otel Trakya’nın ‘Sürdürülebilir Turizm Sertifikalı’ ilk oteli oldu

Des Otel Trakya’nın ‘Sürdürülebilir Turizm Sertifikalı’ ilk oteli oldu
27 Ocak 2023, 21:44
Tekirdağ’da bulunan 4 yıldızlı Des Otel, Trakya Bölgesi’nde Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’nı almaya hak kazanın ilk otel oldu.

Otellerde, Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’na yönelik çalışmalar hızlandı. Koşulları ve altyapısı uygun olan oteller sertifikayı almakta diğerlerine göre daha avantajlı. Tekirdağ’da bulunan 4 yıldızlı Des Otel de bunlardan biri. Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’na yönelik çalışmalarını başlatan otel tüm kriterleri başarıyla yerine getirerek, Trakya Bölgesi’nin ilk Sürdürülebilir Turizm Sertifikalı oteli olma unvanını kazandı.

Sertifikayla ilgili açıklama yapan Des Otel Genel Müdürü Necmi Gür, şunleri söyledi: “Sürdürülebilirlik hedeflerimizle uyumlu olarak, iş sağlığı ve güvenliğinden, müşteri memnuniyetine, sunulan hizmet kalitesinden bu hizmetlerin iklim değişikliği üzerindeki etkilerine kadar birçok kriter değerlendirmeye tabi tutulan otelimiz hepsinden başarıyla geçti. Çevre koruma projelerini hayata geçirmek üzere yerel yönetimlerle iş birlikleri geliştirmek ve sektörün ulaşılması imkansız olarak görülen sıfır atık hedefimiz doğrultusunda atıklarımızı en aza indirdiğimiz otelimiz de kriterlere uygunluk sağlayarak bu sertifikayı almaktan gururluyuz. Sürdürülebilir yönetim sistemi, toplumun sosyal ve ekonomik faydalarının güdülmesi, kültürel miraslara sahip çıkılması ve çevreye olan etkinin en aza indirilmesi konularına dikkat ederek hizmet veremeye devam edeceğiz.”

Sürdürülebilir Turizm Sertifikası programı kapsamındaki kriterleri karşılayan otele sertifikasını Tekirdağ Valimiz Aziz Yıldırım teslim etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha