Des Otel, Güvenli Turizm Sertifikası'nı aldı

Des Otel, Güvenli Turizm Sertifikası'nı aldı
11 Haziran 2020, 09:52
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın otellerde koronavirüs tedbirleri kapsamında açıkladığı kriterleri tamamlayan işletmeler için vereceği Güvenli Turizm Sertifikası Türkiye'de şehir otelleri arasında ikinci, Tekirdağ'da ise birinci olarak Des Otel‘e verildi.

Türk Standartları Enstitüsü'ne (T.S.E) başvuru yapan Des Otel 160 maddelik kriterlerini tamamlayarak T.S.E Baş Denetçisinden tam not alarak belgeyi almaya hak kazandı.

Projede otellerin pandemi süresince uyması gereken kriterler listesinin hazırlandığını anlatan Avrupa Yakası TSE Müdürü Kemal Nedirli şunları belirtti: Misafir otele girdiği andan itibaren her tarafın kontrol edildiği, risklerin sıfıra indirildiği, kare kodlu bir belge oluşturulmuş, misafir kare kodu okuttuğunda kim tarafından ne zaman yapıldığı, belgenin süresi gibi tüm bilgilere ulaşabilecek.

Güvenli Turizm Sertifikası’nı aldıklarını anlatan Des Otel Genel Müdürü Necmi Gür ise şunları söyledi: Türkiye’de ve Marmara bölgesinde ayrıca Tekirdağ’da şehir otelleri arasında ikinci olarak TSE’den güvenli otel sertifikasını almaktan dolayı çok mutluyuz. Bir aydır departman müdürü arkadaşlarımla 160 maddelik kriterleri ilk güvenli şehir oteli olmak için gece gündüz çalıştık ve başardık. TSE çok ciddi bir kuruluş ve bizde kendilerini tercih ettik. Misafirlerimiz her zaman olduğu gibi Des Otel'e güvenebilirler kalitemizi tescilledik.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha