Deniz Uğur'dan 'Her şey dahil' önerisi!

Deniz Uğur'dan 'Her şey dahil' önerisi!
24 Ağustos 2023, 17:32
Avrupa’daki tek Türk tur operatörü BenTour'un CEO'su Deniz Uğur Türk otelcilere çağrıda bulundu.

Bentour Reisen CEO'su Deniz Uğur Alman turizm ve seyahat dergisi Fvw'ye röportaj verdi.

2023 yazında Türk otelciler fiyatlarını önemli ölçüde artırmıştı. Bazı tur operatörlerine göre bu rakam diğer Akdeniz destinasyonlarındaki otelcilerden bile daha fazla.

Fiyatları düşürmek için pahalı alkollü içecekler 'Her şey dahil'den çıkarılabilir

Bentour'un patronu Deniz Uğur, Almanya'daki kötü hava koşullarının da etkisiyle Temmuz ve Ağustos aylarında son dakika rezervasyonlarının arttığını bildirdi. Ancak otellerin kalitesine rağmen Türkiye'nin rekabetçi kalması gerektiğini vurguladı. Bu yıl fiyatlarına çift haneli zamlar yapan Türk otelcilerin 2024 yılı için yüzde 5'e kadar küçük fiyat artışları yaptığını belirten Uğur, " Ama aslında fiyatların düşmesi gerekiyor ki çocuklu ailelerin tatili ekonomik kalsın." dedi. Uğur Türk otelcilerin her şey dahilin farklı konspestlerini sunarak fiyatları aşağı çekebileceğini söyledi. Mevcut durumda Türkiye otellerinde her şey dahil kapsamında yüksek vergi oranı nedeniyle pahalı olan alkollü içeceklerin de ücretsiz sunulduğunu belirten Uğur, " Türk otelleri çocuklarıyla birlikte tatile gelen aile gruplarını dikkate alarak örneğin alkolün olmadığı veya yalnızca bira ve şarabın dahil olduğu, ancak diğer tüm alkollü içeceklerin ve alkollü içeceklerin dahil olduğu daha ucuz 'Temel her şey dahil' paketi sunabilir." dedi.

Yorumlar
Hüseyin
25 Ağustos 2023, Cuma 12:32
Evet muhteşem fikir bodrumdan yeni geldim sabah kahvaltıda bira ile başlayan akşama kadar içkinin her türünü içenle ben aynı parayı ödüyorum .alkol dahil hariç seçmeli olmalı
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha