Demet Sabancı: Açığı Arap turistle kapattık

Demet Sabancı: Açığı Arap turistle kapattık
sayfayı yazdır, turizm ajansı
13 Ekim 2017, 11:25
Demsa Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Demet Sabancı Çetindoğan, Bloomberg HT'de yayınlanan Üst Düzey programında turizm sektörünün 2017 performansına ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte Demet Sabancı’nın değerlendirmeleri…

Demsa Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Demet Sabancı Çetindoğan; Bloomberg HT’de yayınlanan Üst Düzey programına katıldı. Demet Sabancı Çetindoğan, Bloomberg HT’den Arzu Maliki’nin sorularını yanıtladı.

Demsa Group bünyesinde yer alan Pera Palas ve St. Regence otellerinin bu yılki performansını da değerlendiren Sabancı şu açıklamalarda bulundu:

“Hala zor bir dönemden geçiyoruz, bizim oteller daha çok belli bir segmente hitap eden, bir anlamda butik otel gibi… Hem Pera Palas'ta hem de St. Regence'ta, konsept otel olmaya gayret ettik. Pera Palas daha çok tarihi ile ön plana çıkmış bir otel, St. Regence da biraz daha sanat oteli olarak algılanıyor. Sanat koleksiyonumuzdan bir bölüm orada yer alıyor.

“Gelirlerde ciddi kayıplar söz konusu…”

Bu yılki Avrupalı turist açığını yazın Arap turistlerin gelmesiyle kapattık biz ve diğer otellerde öyle. Ama tabi işin ticari kısmına bakarsak, gelirler kısmında ciddi kayıplar var, fiyatlar son derece düştü. Tabi ki fiyatın düşmesi sonrada tekrar eski seviyesine gelmesi biraz zaman alıyor. Umuyorum ki 2018'de çok daha iyi performans göstereceğiz tüm otellerde.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha