Dedeman yurtdışındaki 3. otelini açtı

Dedeman yurtdışındaki 3. otelini açtı
08 Mart 2024, 14:51
Dedeman Hotels & Resorts International, yurt dışındaki üçüncü otelini açtı.

Dedeman Hotels & Resorts International, küresel ölçekteki otel projelerine odaklanarak büyümeye devam ediyor. Yurt dışı otel yatırımlarını hızlandıran marka, Kazakistan’da hizmet vermeye başlayan “Park Dedeman Almaty” ile yurt dışındaki üçüncü otelini 6 Mart 2024'te açtı.

Kazakistan’daki misafirlerine ulaşan otel, modern tasarımıyla dikkat çeken 110 odalı bir yapıya sahip. Bölgenin botanik ruhunu yansıtan bahçe restoranı ve çatı terası, geniş toplantı odaları, spor salonu, spa, fitness salonu ve kapalı havuzla şehri ziyaret eden misafirlere hizmet sunuyor.

Almatı’daki açılış törenine Türkiye’nin Almatı Başkonsolosu Evren Müderrisoğlu, TAV Havalimanları Holding A.Ş Kurumsal İletişim Müdürü Alper Topçu, Almatı Şehri Turizm Departmanı Başkanı Galiye Tokselova, DO-KAR Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Mutlu Doğru ve diğer davetliler katıldı.

Turizm cenneti Almatı’da Dedeman bayrağı dalgalanacak

Almatı, Kazakistan’ın güneydoğusunda zengin bir sosyal yaşam alanı sunan bir şehir. Ülkenin eski başkenti ve Orta Asya’nın en gelişmiş kozmopolit şehri olan Almatı, kültürel, ekonomik ve ticari bir merkez olarak kabul ediliyor. Dağlarla çevrili, geniş parklara, caddelere, sanat müzelerine ve tarihi yapılara ev sahipliği yaparak turizm cenneti olarak öne çıkıyor. Park Dedeman Almaty ise şehrin merkezinde, Atakent Mall’a, en büyük botanik parka, fuar alanına ve prestijli alışveriş merkezi Esentai’ye 5 dakika uzaklıkta konumlanıyor.

“İki dost ülkenin kültür ve ticaret köprüsü olma vizyonuyla bir araya geldik"

Açılış töreninde konuşan Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Banu Dedeman açılış töreninde yaptığı konuşmada, dost ülkeler arasında kültürel ve ticari bağları güçlendirmenin önemine vurgu yaptı. Dedeman olarak, 2014 yılında Öskemen'de Kazakistan'daki ilk oteli açtıklarını hatırlatan Banu Dedeman; “Şimdi ise Park Dedeman Almaty ile buradaki ikinci yuvamızı açmanın gururunu yaşıyoruz. Kardeş ülke Kazakistan’ın muhteşem tarihini, gastronomisini ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen turistlere ev sahipliği yapacak olmanın heyecanı içindeyiz. Park Dedeman Almaty, farklı deneyimlerin yaşandığı, önemli anların kutlandığı ve gezginlerin yeni maceralar planladığı bir buluşma noktası olacak. Odalarımız, salonlarımız ve tüm mekanlarımızla, dünyanın dört bir yanından misafirlerimizi ağırlamaya, Dedeman misafirperverliği ile onlara unutulmaz anlar yaşatmaya hazırız. ‘Herkesin Dedeman’ı’ olma vizyonumuzla, sizleri otellerimizde yüksek standartlarda bir deneyimle ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Astana’dan Aktau’ya kadar Kazakistan’ın farklı şehirlerinde varlığımızı genişletme arzumuzla; turizm alanındaki bilgi birikimimizi paylaşacak, satış ve pazarlama gücümüzle rekabet avantajı sağlayacak ve Dedeman Loyal Club üyelerimize daha geniş bir hizmet kapsamı sunacağız” dedi.

Bir Türk markası olarak Dedeman'ın Almatı'ya sunacağı katkı çok önemli

Türkiye’nin Almatı Başkonsolosu Evren Müderrisoğlu ise, Dedeman markasının neredeyse Cumhuriyetle yaşıt olduğunu vurgulayarak, Dedeman’ın Almatı'ya gelmesinin büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti. Müderrisoğlu, “Türk ve Kazak kültürünün birbirine kaynaşması, aynı zamanda Kazakistan pazarına gelen Türk firmalarının verdiği destek hem Kazak ekonomisi hem de Türk ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bu tür girişimler devlet tarafından da çok destekleniyor. Bir Türk markası olarak Dedeman’ın Almatı’ya sunacağı katkı çok önemlidir. Bu işte emeği olan yatırımcılara da çok teşekkür ediyorum” dedi. TAV Havalimanları Holding A.Ş Kurumsal İletişim Müdürü Alper Topçu Almatı’da havaalanı genişlettiklerini ve aynı zamanda yeni destinasyonlar açtıklarını söyledi. Onlardan bir tanesi olan Kuala Lumpur ve Çin ile vizelerin kaldırıldığını hatırlatan Topçu, bu sayede karşılıklı seyahatlerin daha da artacağını, bunun ekonomiye katkısının fazla olacağını aktardı. Bu ortamda Dedeman gibi bir markanın Türk markası olarak Almatı pazarına gelmesinin kendileri için çok gurur verici olduğunu belirten Topçu, yatırımcılara ve Dedeman’a başarılar diledi.

Açılış töreninde söz alan Almatı Şehri Turizm Departmanı Başkanı Galiye Tokselova, Almatı şehrine her sene yüz binlerce turistin geldiğini ve şehrin dinamiklerinin turizm açısından çok iyi olduğunu söyledi. Aynı zamanda kurumsal segmentin de oldukça dinamik bir şekilde çalıştığını belirten Tokselova, “Özellikle son 2 senedeki ivme çok fazla. Almatı şehrine Dedeman gibi uluslararası bir markanın gelmesi bizler için çok sevindirici ve mutlaka artı bir katma değeri olacağına inanıyoruz” dedi. DO-KAR Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Mutlu Doğru da, “Bu projeyi buraya getirmekten ötürü çok mutluyuz. Dedeman bayrağını Kazakistan içerisinde büyütmek istiyor ve başka ülkelere de taşımak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha