Dedeman yolsuzluk davasında, Emrullah Akçakaya hapis cezası aldı

Dedeman yolsuzluk davasında, Emrullah Akçakaya hapis cezası aldı
23 Ocak 2024, 14:06
Dedeman Grubu’nun eski CEO’su Emrullah Akçakaya ve müdür Tunay Erdal hakkında açtığı davadan sanıklar hakkında hapis ve para cezası çıktı.

Fahiş fiyatlı faturalar, teklif almadan yapılan alışverişler ve ticari sırların başka zincir otellerle paylaşılmasıyla Dedeman Otel Grubu’nu zarara uğrattığı iddiasıyla dava açılan dönemin CEO ve müdürü hakkında mahkeme kararını verdi. Sanıklar "hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma", "ticari sır niteliğindeki bilgi veya belgelerin açıklanması" suçlarından 1'er yıl 10'ar ay 15'er gün hapis ve 180'er lira adli para cezasına çarptırıldı.

Cezaları ertelendi

Sabah Gazetesi’nden Arzu Kaya’nın haberine göre, mahkeme Emrullah Akçakaya ve Tunay Erdal'ın "hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma", "ticari sır niteliğindeki bilgi veya belgelerin açıklanması" suçlarından toplam 1'er yıl 10'ar ay 15'er gün hapis ve 180'er lira adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi. Sanıkların daha önce kasıtlı bir suçtan mahkum olmamalarını dikkate alan mahkeme, cezalarını erteledi. Otele hizmet sağlayan 2 sanığın ise beraatlarına karar verildi.

Yorumlar
Zafer Y.
08 Mart 2024, Cuma 07:30
Hapis cezası alan bu kişilerin bir şu an double tree hilton istanbul genel müdür diğeri ise onu bu işe yerleştiren kişi
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha