Dedeman'dan o haberle ilgili açıklama!

Dedeman'dan o haberle ilgili açıklama!
24 Şubat 2020, 10:27
Dedeman Holding, zimmet haberiyle ilgili açıklama yaptı.

Dedeman Holding Hukuk Müşavirliği, Sabah Gazetesi'nin gündeme getirdiği “Dedeman'a 1 milyon liralık zimmet şoku” başlıklı haberle ilgili açıklama yaptı. Haberin genel olarak doğru bilgileri içerdiği belirtilen açıklamada zamanda ve suçun kapsamı ile ilgili bilgi yanlışlığının bulunduğu ifade edildi. Açıklama da şu ifadelere yer verildi:

" Haberde, 'Olay geçtiğimiz günlerde meydana geldi' bilgisi yer almaktadır.

Oysa ilgili olay, 2017 yılının Ağustos ayında gerçekleşmiştir. İlgili kişi 2006 değil, 2008 yılından itibaren olay tarihine kadar şirket bünyesinde çalışmıştır. Suç “zimmet” suçu değil “nitelikli dolandırıcılık”, “hırsızlık”, “evrakta ve resmi evrakta sahtecilik” suçlarıdır.

Zikredilen suçlar farklı olup konu güncel bir haber değildir.

Haberde bahsi geçen ve Dedeman Turizm Grubu’nda görev yapmış olan muhasebe şefi İlker K.’nın mezkur suçları işlediğinin tespit edilmesini müteakip, gerekli hukuki süreçler Ağustos 2017’de Şirketimizce derhal başlatılmış, ilgili makamlara suç duyurusunda bulunulmuş ve şüpheli şahıs İlker K.’nın usulsüz ve hukuka aykırı tazminat talebi doğrultusunda İstanbul İcra Müdürlüğü’nün başlattığı icra takibi durdurularak, takip eden günler içinde icra takibi ilgili Mahkeme kararı ile ortadan kaldırılmıştır.

Haberde yer alan ‘Olay geçtiğimiz günlerde meydana geldi’ bilgisinin değiştirilmesini ve haciz sürecinin devam ettiği algısının oluşmaması için ‘icra dosyasının Mahkeme kararı ile ortadan kaldırıldığı’ bilgisinin haber metnine eklenerek, haberin revize edilmesini rica eder, anılan tarih itibarı ile iddianamenin düzenlenerek davanın savcılık tarafından açılmasını beklediğimizi belirtmek isteriz."

Etiketler:Dedeman zimmet
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha