Dedeman'a zimmet şoku!

Dedeman'a zimmet şoku!
24 Şubat 2020, 09:09
Dedeman’da muhasebecinin zimmet şoku yaşandı.

Türkiye'nin en büyük otel gruplarından biri olan Dedeman Oteller zinciri, iddiaya göre muhasebe şefi tarafından yaklaşık 1 milyon TL soyuldu. Olay, 2017'in Ağustos ayında meydana geldi. İ. K., Dedeman oteller zincirinde muhasebe şefi olarak çalışıyordu. 2008 yılından beri söz konusu otelde görev yapan İ. K., geçtiğimiz aylarda izne çıktı.

Sabah'ta yer alan habere göre genç adamın izinli olduğu dönemde muhasebe müdürü tarafından yapılan incelemede İ. K.'nin zimmetine yaklaşık bir milyon lira geçirdiği ortaya çıktı. Otel yetkililerince, İ.K.'nin kendisine ait araçları otel sistemine dahil ederek bedelsiz akaryakıt aldığını, otele verilen çeklerin karşılığının ise K. tarafından arkadaşları İsmail D., Fatma D. ve Canan D.'nin hesabına gönderildiği ve K. tarafından otelin vergi taksitlerini ödemek üzere 380 bin lira çekildiği fakat vergi dairesinde ödemenin görünmediği ortaya çıktı. Durum kendisine iletildiğinde yine iddiaya göre, iznini yarıda kesti ve iş yerine döndü. Yine iddiaya göre zimmete geçirdiği parayı kabul eden İ. K. varlıklı bir aileden geldiğini bu nedenle zimmetine geçirdiği parayı rahatlıkla ödeyebileceğimi söyleyip, işten ayrılmak istedi.

Aradan bir süre geçtikten sonra İlker K., bu kez de tazminatını almadığını ileri sürerek İstanbul İcra Müdürlüğü'ne başvurarak Dedeman otele icra takibi başlattı. 200 bin lira alacağı olduğunu belirten İ. K.'nin otele gönderdiği tebliğler ise arkadaşı tarafından alınıp, otel yönetimine bildirilmedi. Şirketin banka hesaplarına ve araçlarına haciz konulduğunda durumu fark eden otel yönetimi icra takibine itiraz edip, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Dedeman Grupu'nun suç duyurusu ile icra dosyası düştü. Ayrıca muhasebe şefi olarak çalışan İ. K. ve arkadaşının işbirliği içerisinde Dedeman Otel'i dolandırmaya çalışmaktan cezalandırılması istedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha