Davut Günaydın: Maç başladı, kural değişmeyecek!

Davut Günaydın: Maç başladı, kural değişmeyecek!
11 Ekim 2019, 15:40
TÜRSAB’a fayda sağlayabilecek herkese davette bulunacaklarını söyleyen Davut Günaydın, seçim çalışmaları süresince, uzlaşmacı ve kavgadan uzak bir dil kullanacaklarını vurguladı. Günaydın hakkında çıkan ittifak söylentileri için de “Maç başladı, artık kural değişmez” dedi.

TÜRSAB Başkan Adayı Davut Günaydın, İstanbul’da Levni Hotel’de düzenlediği basın toplantısında, hedeflerini açıklayıp, gelen soruları cevapladı.

“Gövde gösterisi yapmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz”

Adaylığını açıkladıktan sonra Türkiye genelinde ciddi bir saha çalışması yaptığını anlatan Davut Günaydın, yaklaşık 3 bin seyahat acentasını ziyaret ettiğini söyledi.

Küçük fakat interaktif toplantılar düzenlediklerini belirten Günaydın, “Çok gösterişli toplantılardan kaçınarak, interaktif ve küçük toplantılarda üyelerle buluştuk. Kalabalık toplantılara gövde gösterisi yapmaya niyetimiz yok” diye konuştu.

“Kimseyle ittifak yapmayacağız”

Hakkında çıkan gizli ittifak iddialarını da yanıtlayan Günaydın: “Maç başladı. Bundan sonra kural değişmez. Kimseyle birlikte hareket etmeyeceğiz. Herhangi bir sıkıntı olmaz, bir sağlık sorunu çıkmaz ise, yani yaşadığımız sürece, bu karardan geri dönmemiz mümkün değil” dedi.

“Adaylığım karşısında hukuki bir engel yok”

Başaran Ulusoy yönetiminde ibra olmamaktan dolayı aday olamayacağına dair iddiaları ise şöyle yanıtladı: “Bunlar kasıtlı iddialar. Onlara da selam söylüyorum. Onları da kucaklamak için yola çıktık. Biraz hukuk bilgileri var ise bu söylediklerinin geçersizliğini anlarlar. Bu konuda hukuki bir sıkıntımız yok. Hukuki sorunumuzun olmamasının yanında vicdani olarak da bir sorunumuz yok” dedi.

“Sevgi dili kullanacağız”

Hasan Erdem’in düzenlediği toplantıda yaşanan saldırılara da değinen Günaydın, yaşanan olayları tasvip etmediklerini vurgulayarak, sektörü ayrıştıran eylem ve söylemlerden uzak durulması gerektiğini dile getirdi. Seçim çalışmalarında sevgi dilini öne çıkaracaklarını vurgulayan Günaydın, herkesi sakin bir dil kullanmaya davet ederek, “TÜRSAB’da görev almak isteyen arkadaşlara sesleniyorum. Ne söylemek istediğinizden çok, ne söylememeniz gerektiğini düşünün” dedi.

TÜRSAB’a zarar verecek tüm hareketlerin ekip olarak karşısında olduklarını söyleyen Günaydın, “Bize yakışmayan hareketleri tasvip etmiyoruz, etmeyeceğiz… Hiçbir meslektaşımıza acımasız eleştiriler yapmayacağız. Meslektaşlarımızı incitmeyeceğiz. Yalan ve kin içiren haberler yapmayacağız” şeklinde konuştu.

“Yasa değişikliğinde kayıplar yaşamak istemiyoruz”

1618 sayılı yasanın özel bir yasa olduğunu vurgulayan Günaydın, “Revizyon ihtiyaçları muhakkak var. Fakat her değişiklikte kayıplar yaşamak istemiyoruz” diye konuştu.

Yasa taslağının, stratejik öneme haiz maddeleri nedeniyle saklanmasının anlayışla karşılanabileceğini ifade eden Günaydın, “Fakat sektörden yükselen sesler karşılığında bazı açıklamaların da yapılması gerekiyor” dedi.

“Yasa konusunda desteğe hazırız”

Yasa konusunda TÜRSAB yönetiminden gelecek bir destek çağrısını olumlu cevap vereceklerini belirten Günaydın, “Bu Birlik bizim Birliğimiz. Yardım için çağrıldığında gitmeye hazırız. Zaman, birliğimize sahip çıkma zamanıdır. Bir kardeşiniz olarak tüm sorumlulara sesleniyorum. Gelin bir beyaz sayfa açalım ve buna sadece birlik ve beraberlik yazalım. Başka bir şeye ihtiyacımız yok çünkü” diye konuştu.

“Yanlış anlaşılmasın diye BTK seçimlerinin bitmesini bekliyoruz”

TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu seçimlerinde yaşanan gerginlikleri de eleştiren Günaydın, “Bu seçimlerden sonra çok ciddi bir çalışma içine giriyoruz. 35 bölgede çalışmalarımız olacak. 6 bin meslektaşımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Herhangi bir yanlış anlaşılmaya neden olmasın diye çalışmaları başlatmak için BTK seçimlerinin bitmesini bekliyoruz” dedi.

“Fayda sağlayacak herkesi davet edeceğiz”

Yönetime aday olduğu listeyi hazırlarken ezber bozacağını ifade eden Günaydın şöyle devam etti: “TÜRSAB’a kimin faydası dokunacaksa davet edeceğiz. Davet etmeye de başladık, TÜRSAB için ve sorunlarımızın çözülmesi için maksimum faydayı almaya çalışacağız.

Bu kadar uzun açıklamayı tek kelimeyle bitirmek istiyorum. Sektöre fayda sağlayacak herkesi davet edeceğiz.”

“TÜRSAB bünyesinde vize ofisi kuracağız”

Sektörde yaşanan sorunlara ilişkin birçok çözüm önerisinin olduğunu dile getiren Günaydın, kazanmalı halinde TÜRSAB bünyesinde vize ofisi kuracaklarını belirterek, “Sadece acenta sahiplerinin değil, Acenta müşterilerinin de vize ihtiyacını gideren bir ofis üzerinden çalışıyoruz” dedi.

Başaran Bey’e salam söylüyorum…”

Eski başkan Başaran Ulusoy’un diğer aday Hasan Erdem’in 9 Ekim Çarşamba günü yapılan toplantısına katılması ve kendisine destek verip vermediği yönündeki soruyu ise Günaydın şöyle cevapladı: “TÜRSAB’a emeği geçen herkesi selamlıyorum. Özellikle otoban kenarlarında denetimler yapan ve yaptıkları denetimler nedeniyle mahkemelere düşen Aziz Ciga gibi arkadaşlara selam iletiyorum.

Başaran Bey de Türk turizmine ve TÜRSAB’a hizmet etmiştir. Buradan Başaran Bey’e de salam gönderiyorum. Destek konusundaki soruyu ise gidip Başaran Bey’e sormanız gerekiyor. Desteğini kime verecekse bunu ona sormanız lazım.”

“TÜRSAB’a faydası olacak herkesle görüşürüz”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’la görüşüp görüşmediğine dair bir soruyu da şöyle cevapladı: “TÜRSAB’a faydası olacak herkesle görüşürüz. Bakan Bey le ve TÜRSAB yönetim kurulu üyeleriyle de görüşüyorum. Yakında ezber bozan davetlerde bulunacağız. Aynı zamanda otelcilerle de görüşüyoruz. Kıbrıs modeline benzeyen bir model üzerinde çalışıyoruz.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha