Daha neler... Banka, alkollü otelle çalışan acentanın pos cihazını iptal etti!

Daha neler... Banka, alkollü otelle çalışan acentanın pos cihazını iptal etti!
08 Aralık 2020, 11:18
Isparta'da faaliyet gösteren seyahat acentasının başına görülmemiş bir olay geldi.

Kuveyt Türk Katılım Bankası seyahat acentasının pos cihazını garip bir nedenle iptal etti.

Isparta’daki Milan Travel'in sahibi Levent Yılmaz yaşadığı garip olayı turizmcilerin sosyal medya gruplarında paylaştı. Yılmaz yaşadığı olayı şöyle anlattı:

"Yaklaşık 15 senedir bu sektörün içindeyim. Son iki yılında Kuveyt Türk bankasıyla çalışmaktayım post cihazım ve şirket hesabım bu bankada.

İki gün önce ofise geldiğimizde post cihazının çalışmadığını fark ettik bankayı aradık şubeyi aramamız istendi şubeyi aradık cihazı bankanın iptal ettiğini söylediler.

Nedenini sorduk. İşte burası çok ilginç verdikleri cevap; " Siz acente olarak dört ve beş yıldızlı otellere rezervasyon yapıyorsunuz bu otellerde alkol satışı var o yüzden post cihazını iptal ettik" dediler.

Bunun üzerine ne söylenir bilemedim bu bankayla çalışan arkadaşlarımız varsa onların başına gelebilir."

Yorumlar
Nejat
09 Aralık 2020, Çarşamba 01:43
Evet..Bu ve benzeri bankalarda'da durum aynı..bizim başımıza da Metro marketlerinin toptan tekel bölümünden toptan sigara alırken de aynı durum geldi,sadece sigara almamıza rağmen, Kuveyt Türk'ten kullanmış olduğumuz Kredi kartıyla ödeme yapmak istediğimizde provizyon vermedi..sebebini bankadan sonra öğrendik...metro marketin o bölümünde sigarayla beraber alkolde satıldığı için bu alışverişte provizyon vermiyormuş banka politikaları gereği diye söylediler...çok tuhaf bir durum kartınızı bir gün geç ödeyin kâr payı adı altında faiz işletmek günah olmuyor ama içki satılan Bir marketten alışveriş yapmayı günah sayıyorlar bu tip bankalar.. Arkadaşın posunu iptal etmişler ama,kredi kartları kartlarını kullananlarda farklı muamele yapmıyorlar.. Mahalle baskı denilen olay bu galiba maalesef...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha